Adana BTÜ OBS Giriş, Adana BTÜ Otomasyon, ABTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi

Adana BTÜ OBS Giriş, Adana BTÜ Otomasyon, Adana BTÜ Öğrenci Bilgi Sistemi. Adana BTÜ Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Adana BTÜ ÖBS, Adana BTÜ Öğrenci Giriş,) Adana BTÜ Öğrenci Bilgi Sistemine http://obs.adanabtu.edu.tr/account/login?returnurl=/   adresinden ulaşılabilir.
Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi Adana BTÜ OBS Giriş yapan Öğrenciler, Adana BTÜ  Akademik Takvim, Adana BTÜ Yemek Listesi, Adana BTÜ Ders Kaydı, Adana BTÜ Ders Programı, Adana BTÜ Sınav Tarihleri, Adana BTÜ Vize Tatihleri, Adana BTÜ Final Tarihleri, Adana BTÜ Sınav Sonuçları, Adana BTÜ Vize Sonuçları,Adana BTÜ Final Sonuçları, Adana BTÜ Bütünleme Sonuçları, Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Adana BTÜ  OBS EDU giriş için OBS Adana BTÜ Şifremi Unuttum,OBS Adana BTÜ İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.


Adana BTÜ ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Adana BTÜ OİDB)  http://ogrenci.adanabtu.edu.tr/PagesTR/DefaultTR.aspx#  adresinde hizmet vermektedir. Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Adana BTÜ ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Adana BTÜ AKADEMİK TAKVİM

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Akademik Takvimi, Adana BTÜ Akademik Takvimi, Adana BTÜ Güncel Akademik Takvimi, Adana BTÜ Akedemik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Adana BTÜ Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi,Adana BTÜ Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Adana BTÜ Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Adana BTÜ DERS KAYITLARI

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Ders Kayıtları, Adana BTÜ Ders Kayıtları, Adana BTÜ Ders Kayıtları
Kayıt Belgeleri:

1- Lise diplomasının aslı ve noter veya Türk Büyükelçiliği/Konsoloslukları tarafından onaylanmış Türkçe çevirileri (Orjinali Türk dilinde basılan diplomalar için çeviri gerekli değildir),

2- Türk liselerinden alınan diplomalara denk olduğunu gösteren ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan ya da ülkenizdeki Türk Konsolosluklarından alınacakDenklik Belgesi,

3- Sınav belgesinin aslı ve noter ya da ülkenizdeki Türk Büyükelçiliği/Konsolosluğu’ndan onaylı Türkçe örneği,

4- Lise diploması traskriptinin aslı ve noter ya da ülkenizdeki Türk Büyükelçiliği/Konsolosluğu’ndan onaylı Türkçe örneği,

3- Ülkenizdeki Türk Büyükelçilikleri/Konsoloslukları tarafından verilmiş Öğrenim Vizesi sayfası dahil, pasaportun aslı ve Türkçe’ye çevrili noter ya da ülkenizdeki Türk Büyükelçiliği/Konsolosluğu’ndan onaylı Türkçe örneği,

5- Türkiye dışından gelen öğrenciler (K.K.T.C. hariç) Türkiye’nin dış temsilcilikleri tarafından verilen “Öğrenim Vizesi”ni sunmak zorundadırlar. Uluslararası Öğrenci Ofisi’nin başvuru esnasında bildirdiğiniz adrese göndereceği “Kabul Mektubu”yla Türk Büyükelçiliği/Konsolosluklarına Öğrenim Vizesi için başvurunuz. Türkiye’ye vizesiz giriş yapma hakkına sahip ülkelerin vatandaşları dahil (K.K.T.C vatandaşları hariç) Öğrenim Vizesi olmaksızın Türkiye’ye giriş yapanların kayıtları yapılmayacaktır. Türkiye’de ikamet eden öğrencilerin İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü Yabancılar Şubesi tarafından düzenlenen öğrenim amaçlı “İkametgah Tezkeresi”ni ibraz etmeleri zorunludur.

6- Öğrenci katkı payı veya öğretim ücreti makbuzu,

7- Birbirinin aynı, yeni çekilmiş ve cepheden çekilmiş, 4.5×6 ebadından 6 adet fotoğraf (Tanınmayı zorlaştırmayacak nitelikte olmalıdır).

8- Türkçe Dil Yeterlik Belgesinin aslı ve onaylı örneği. Bu belge öğretim dili Türkçe veya İngilizce olan programlara yerleşen adayların öğrenime başlayabilmesi için gereklidir.

9- TOEFL veya IELTS sınav sonucunun aslı ve onaylı örneği. Öğretim dili kısmen veya tamamen İngilizce olan programlara yerleşen adayların öğrenime başlayabilmesi için gereklidir öğretim dili Türkçe olan programlar için istenmemektedir. Ellerinde sınav sonucu olmayan adaylar Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından İngilizce muafiyet sınavına tabi tutulacaklardır, muafiyet sınavını geçemeyen adaylar İngilizce hazırlık sınıfına alınacaklardır.

10- Yabancı Uyruklu Kimlik Numarası (Yabancı Uyruklu Numarası için İkamet Tezkeresi gereklidir)

11- Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan Sağlık Sigortası (Yabancı Kimlik Numarasıyla sigorta girişi yapılacak, sağlık sigortası girişi yaptırmayan öğrencilerin kaydı yapılmayacaktır).

12- Geçim teminatı.


Adana BTÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi İletişim,Adres ve Telefon Bilgileri:

(Visited 581 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir