AKÜ OBS Giriş,Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

AKÜ OBS Giriş,Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. AKÜ OBİS,  OBS.AKÜ.EDU Giriş,  AKÜ Otomasyon, AKÜ Öğrenci Bilgi Sistemi. AKÜ Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. AKÜ Bilgi Yönetim Sistemi (AKÜ OBİS Öğrenci Girişleri AKÜ ÖBS, Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obs.aku.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresinden ulaşılabilir.
Afyon Kocatepe Üniversitesi  Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi AKÜ ÖBS  Giriş yapan Öğrenciler, AKÜ Akademik Takvim, AKÜ Yemek Listesi, AKÜ Ders Kaydı, AKÜ Ders Programı, AKÜ Sınav Tarihleri, AKÜ Vize Tatihleri, AKÜ Final Tarihleri, AKÜ Sınav Sonuçları, AKÜ Vize Sonuçları, AKÜ Final Sonuçları, AKÜ Bütünleme Sonuçları, Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 Afyon Kocatepe Üniversitesi AKÜ OBS  EDU giriş için AKÜ Şifremi Unuttum,AKÜ İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

Afyon Kocatepe Üniversitesi WEB SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ


AKÜ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Afyon Kocatepe Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı  (AKÜ ÖİDB) Adres, Telefon ve dier iletişim bilgileri.

Afyon Kocatepe Üniversitesi

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Ahmet Necdet Sezer Kampusü Rektörlük Binası B Blok Kat: 1 – Afyonkarahisar

Tel:+90 272 228 11 24

Fax:+90 272 228 11 81

| E-Mail: ogrenis@aku.edu.tr

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına Ziyaret Etmek İçin TIKLAYINIZ


AKÜ AKADEMİK TAKVİM

Afyon Kocatepe Üniversitesi Akademik Takvimi, AKÜ Akademik Takvimi, AKÜ Güncel Akademik Takvimi, AKÜ Akedemik Takvim 2018 Bahar Dönemi, AKÜ Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, AKÜ Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi AKÜ Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

AKÜ KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Kayıt işlemlerini kayıt merkezinde yaptıracak öğrencilerimiz kayıta gelirken, aşağıdaki belgeleri getirmek zorundadırlar.

  • Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi ile bu belgenin fotokopisi
  • 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
  • Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge (Sadece ikinci öğretim (İÖ) ve Uzaktan eğitim öğrencilerinin öğrenim ücreti ve katki payi ödemesine ilişkin banka dekontu.)
  • Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
  • Afyon Sağlık Yüksekokulu bölümlerine kayıt yaptıracak öğrencilerin resmi yataklı tedavi kurumlarından alacakları sağlık kurulu raporu.
  • Sultandağı Meslek Yüksekokulu Otobüs Kaptanlığı programına kayıt yaptıracak öğrenciler için ÖSYM kılavuzunda yer alan açıklamalardan 122 nolu koşulda belirtilen şartlara uygun sağlık raporu

NOT 1:Dikey Geçiş Sınavı sonucu kayıt yaptıracak adaylar ders muafiyetinin ve sınıf intibakının yapılabilmesi için, transkriptini ve ders içeriklerini dilekçe ekinde bölümlerine teslim edeceklerdir.

NOT 2:ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.

NOT 3:Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumuna başvurmaları gerekmektedir.


AKÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörlüğü
Ahmet Necdet Sezer Kampusü
Gazlıgöl Yolu, 03200 AFYONKARAHİSAR

Telefon : 0 272 228 10 92
0 272 228 12 13
Fax : 0 272 228 14 17
Web: http://www.aku.edu.tr
E-mail: bilgi@aku.edu.tr
Kep Adresi : aku@hs01.kep.tr

(Visited 2.725 times, 4 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir