Anadolu Üniversitesi OBS Giriş, Anadolu Üniversitesi ÖBİS, Anadolu Üniversitesi Otomasyon, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Anadolu Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Anadolu Üniversitesi OBS, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Anadolu Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://ogr.anadolu.edu.tr/orgun/login.orgn adresinden ulaşılabilir.
Anadolu Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Anadolu Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi Akademik Takvim, Anadolu Üniversitesi Yemek Listesi, Anadolu Üniversitesi Ders Kaydı, Anadolu Üniversitesi Ders Programı, Anadolu Üniversitesi Sınav Tarihleri, Anadolu Üniversitesi Vize Tatihleri, Anadolu Üniversitesi Final Tarihleri, Anadolu Üniversitesi Sınav Sonuçları, Anadolu Üniversitesi Vize Sonuçları, Anadolu Üniversitesi Final Sonuçları, Anadolu Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Anadolu Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Anadolu Üniversitesi OBS EDU giriş için OBS Anadolu Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Anadolu Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

Öğrencilerin kendilerinden istenen bazı bilgileri sağladıkları Öğrenci Bilgi Formu, çeşitli anketler, AYÖS (Anadolu Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı) ve Pedagojik Formasyon başvuruları vb. işlemler bu sistemden gerçekleştirilir. Ayrıca öğrenci işleri çalışanlarının yapmaları gereken bazı işlemler de bu sistem üzerinden gerçekleştirilir.


Anadolu Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Anadolu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Anadolu Üniversitesi OİDB)  http://abp.anadolu.edu.tr/tr/ogrenci/ogrenciIsleri  adresinde hizmet vermektedir. Anadolu Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Anadolu Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ

Her Fakültede/Enstitüde/Yüksekokulda/Meslek Yüksekokulunda, ilgili birimin öğrencilerine hizmet veren bir Öğrenci İşleri Birimi bulunmaktadır. Bu birimler, Yunus Emre Kampüsü Öğrenci Merkezinde bulunan Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından desteklenmektedir. Anadolu Üniversitesi öğrencileri ve değişim öğrencilerinin tamamı fakültelerinin Öğrenci İşleri Biriminden kayıt işlemleri, ders seçimi, transkript (Not durum belgesi) hazırlanması vb. konularda destek alabilmektedir. Ayrıca değişim öğrencilerine ve uluslararası öğrencilere, akademik konular gibi diğer hizmetler hakkında Uluslararası İlişkiler Birimi de danışmanlık hizmeti sunmaktadır.

İletişim: https://www.anadolu.edu.tr/tr/ogrenci-isleri

Telefon: 0-222-335 31 07

Faks: 0-222-335 05 80/4400

E-mail:oidb@anadolu.edu.tr


Anadolu Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimi, Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimi, Anadolu Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Anadolu Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Anadolu Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Anadolu Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Anadolu Üniversitesi DERS KAYITLARI

Anadolu Üniversitesi Ders Kayıtları;

Kayıt İşlemleri

Üniversiteye kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm aday öğrenciler, her öğretim yılı başında Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen katkı payını/öğrenim ücreti tutarını ödemesi hâlinde kesin kayıt için istenen belgeler ile birlikte ilgili birimin kayıt bürosuna başvurarak kayıt yaptırır.

Türk öğrenci adaylarının kayıtları için gerekli belgeler:

 • Lise diplomasının aslı,
 • Kimlik fotokopisi,
 • 12 adet (4,5×6 cm) fotoğraf,
 • Öğrenci katkı payını/öğrenim ücretini ödemesine ilişkin banka dekontu,
 • Aşağıdaki programlara yerleştirilen öğrencilerden varsa TOEFL belgesi,
  • Eğitim Fakültesi, İngilizce Öğretmenliği Programı (UOLP‒SUNY Cortland),
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİktisat Programı (UOLP‒SUNY Cortland),
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme Programı (UOLP–SUNY Empire State College),
  • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesiİşletme Programı (UOLP–Leeds Metropolitan),
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Pilotaj Bölümüne kesin kayıt için “JAR FCL MEDICAL-3” e göre geçerli bir Class I Sağlık Sertifikası,
 • Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Hava Trafik Kontrol Bölümüne kesin kayıt için ICAO‒Annex 1/3. sınıfına veya JAR FCL 1’inci sınıfına göre alınmış sağlık raporu,
 • Engelliler Entegre Yüksekokuluna kesin kayıt için her iki kulakta senso-neural işitme kaybı olduğunu ve iyi işiten kulakta en az 50 desibel işitme kaybı olduğunu gösteren sağlık raporu,
 • Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği ile Antrenörlük Bölümlerine kesin kayıt için tam teşekküllü resmî bir hastaneden, bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki, ruhsal ve bedensel engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu.

Yabancı uyruklu öğrenci adaylarının kayıtları için gerekli belgeler:

 • Adayın programa yerleştirildiği Sınav Sonuç Belgesi,
 • Lise Diplomasının aslı,
 • Öğrenim vizesi alınmış pasaport,
 • 12 adet (4,5×6 cm) fotoğraf,
 • Adayın katkı payını/öğrenim ücretini ödediğine ilişkin banka dekontu,

* Kayıt için gerekli belgeler her öğretim yılında duyurulmaktadır. Bu nedenle güncel duyuruların izlenmesi önerilmektedir.

Kayıt Yenileme Sistemi

Üniversitemizde kayıtlı olan öğrencilerin her yarıyıl başında ders seçimi yapıp öğrenci onayı verdikleri, öğretim elemanlarının ise danışmanlık işlemlerini yürüterek öğrencilere kayıt onayı verdiği sistemdir.

Hangi dersi kaç öğrencinin aldığını görmek için tıklayınız.

Sistem hakkındaki istek, görüş ve önerilerinizi baum-orgun-grubu@anadolu.edu.tr adresine iletebilirsiniz. (anadolu.edu.tr uzantılı e-posta adresiniz ile gönderiniz.)

2017‒2018 Öğretim yılı bahar dönemi kayıt yenileme işlemleri;

 • 29 Ocak – 02 Şubat 2018 tarihleri arasında İnternet üzerinden Üniversite içinden veya dışından 00:15 ‒ 23:59 saatleri arasında, aşağıda belirtilen günlerde aşamalı olarak yapılacaktır.

Lisans öğrencileri için kayıt yenileme ve/veya ders seçim günleri

 • 8.yarıyıl ve üstü öğrenciler 29-30 Ocak 2018 Pazartesi‒Salı
 • 6.yarıyıl ve üstü öğrenciler 31 Ocak 2018 Çarşamba
 • 4.yarıyıl ve üstü öğrenciler 01 Şubat 2018 Perşembe
 • 2.yarıyıl ve üstü öğrenciler 02 Şubat 2018 Cuma
 • Eczacılık Fakültesinin10. yarıyıl ve üstü öğrencileri 20 Ocak 2018 Pazartesi; 8. yarıyıl ve üstü öğrencileri 30 Ocak 2018 Salı; diğer öğrencileri ise yukarıdaki sıralamaya tabidir.
 • Önlisans programlarında kayıt yenileme, “Kayıt Yenileme Haftası” süresince ilgili birim tarafından belirlenen ve ilan edilen programa göre yapılacaktır.
 • Enstitülerde kayıt yenileme ve ders seçim işlemleri, “Kayıt Yenileme Haftası” süresince yapılacaktır.
 • Yabancı Dil Hazırlık Sınıfı öğrencileri; anasis.anadolu.edu.tr (ansis) adresinden kayıtlarını yenileyebilecekleri gibi https://ogr.anadolu.edu.tr sistemine girerek “Kayıt” menüsünün altındaki Hazırlık (YDYO) “Kayıt Yenileme” programını kullanarak veya ilgili birimin öğrenci işleri aracılığıyla kaydını yeniletmek zorundadır.

ÖNEMLİ UYARILAR

* Mobil web sitesinden (cep telefonlarından) kayıt yenileme hizmeti verilmemektedir.

* Seçtiğiniz dersin grubunu değiştirmek için ‘Açılan Dersler’ panelinde dersin diğer grubunu seçmeniz yeterlidir. Bu durumda üzerinizdeki ders otomatik olarak bırakılıp yeni ders yüklenecektir.

* “Anadolu Üniversitesi Akademik Danışmanlık Yönergesi”ne göre “Ekle-Sil Haftası”nın sonuna kadar Akademik Danışmanınız ile yüz yüze görüşerek ders seçim onayı almanız ve ders seçim onayı verilen belgenin önlisans/lisans programları için 2 kopya, lisansüstü programlar için ise 3 kopya çıktısını alıp imzalayarak akademik danışmanınıza imzalatmanız gerekmektedir. Aksi takdirde ders seçim işleminiz tamamlanmamış kabul edilecektir.

Kayıt Yenileme İşlemleri Nasıl Yapılır Videoları:


Anadolu Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Anadolu Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Ana kampüs olan Yunus Emre Kampüsü, bilimsel ve kültürel olanakların yoğunlaştığı Eskişehir’in merkezindedir. Fakültelerin, meslek yüksekokullarının, yüksekokulların, enstitülerin, sosyal ve spor tesisleri ile idari birimlerin bazıları bu kampüste konumlanmıştır. Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu, çok amaçlı spor salonu ve stadyum dâhil diğer spor tesislerinin bulunduğu İki Eylül Kampüsü ise şehir merkezine yalnızca 5 km uzaklıktadır. Anadolu Üniversitesi Havaalanı da bu kampüste bulunmaktadır. Porsuk ve Ulaştırma Meslek Yüksekokulları ise şehir merkezinde yer almaktadır.

İletişim

Telefon: +90 222 335 05 80
Faks: +90 222 335 36 16
Oturma ya da iş yeri adresi: Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü 26470 Tepebaşı / ESKİŞEHİR
(Visited 488 times, 1 visits today)