Batman Nitelikli Liseleri Hangileri, Batman Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Batman Nitelikli Liseleri Hangileri, Batman Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Batman Nitelikli Okullar 2018 ve Beşiri, Gercüş, Hasankeyf, Kozluk, Merkez, Sason  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Batman LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Batman Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

BATMAN’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Batman ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Batman ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

BATMAN’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Batman Nitelikli Liseleri 2018

Batman ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Batman ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Batman ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Batman ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Batman ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 2-3 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Batman ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Batman ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Batman ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Batman ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Batman ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez TP Fatıma Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 5 150
Merkez Zeynel Bey Anadolu İmam Hatip Lisesi 5 150
Merkez Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Abdulhamid Han Anadolu Lisesi 6 180
Merkez Batman Anadolu Lisesi 6 180
Merkez Batman Fen Lisesi 4 120
Merkez Batman Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Merkez Türk Telekom Anadolu Lisesi 6 180
(Visited 544 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir