Bayburt Üniversitesi Otomasyon, Bayburt Üniversitesi OBS

Bayburt Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Bayburt Üniversitesi OBS Giriş, Bayburt Üniversitesi Öğrenci İşleri, Bayburt Üniversitesi UBYS, Bayburt Üniversitesi Otomasyon, Bayburt Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Bayburt Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Bayburt Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Bayburt Üniversitesi OBS, Bayburt Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Bayburt Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Bayburt Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://ubs.bayburt.edu.tr/login.aspx adresinden ulaşılabilir.
Bayburt Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Bayburt Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Bayburt Üniversitesi  Akademik Takvim, Bayburt Üniversitesi Yemek Listesi, Bayburt Üniversitesi Ders Kaydı, Bayburt Üniversitesi Ders Programı, Bayburt Üniversitesi Sınav Tarihleri, Bayburt Üniversitesi Vize Tarihleri, Bayburt Üniversitesi Final Tarihleri, Bayburt Üniversitesi Sınav Sonuçları, Bayburt Üniversitesi Vize Sonuçları, Bayburt Üniversitesi Final Sonuçları, Bayburt Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Bayburt Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Bayburt Üniversitesi  UBS EDU giriş için OBS Bayburt Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Bayburt Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.


Bayburt Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Bayburt Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Bayburt Üniversitesi OİDB)  http://oidb.bayburt.edu.tr/tr/Birim/oidb adresinde hizmet vermektedir. Bayburt Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Bayburt Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ

Telefon:

+90 (458) 211 11 53 (Dahili:1158)
Fax:

+90 (458) 211 11 89
E-Posta:

ogrenci@bayburt.edu.tr
Adres:

Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü Dede Korkut Külliyesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı 69000 BAYBURT

Bayburt Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Bayburt Üniversitesi Akademik Takvimi, Bayburt Üniversitesi Akademik Takvimi, Bayburt Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Bayburt Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Bayburt Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Bayburt Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Bayburt Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Bayburt Üniversitesi DERS KAYITLARI

Bayburt Üniversitesi Ders Kayıtları;

Ders Kaydı Nedir Nasıl ve Ne Zaman Yapılır?

Her dönem başında ve akademik takvimde belirtilen süre içerisinde, açılmış olan derslerden alınacak olanların kaydı resmi web sitemiz üzerinden yapılır.

Yatırılması gereken bir ücret varsa, ilgili banka ve hesap numarasına yatırıldıktan sonra ders kaydı yapılabilir.

Kayıt, Öğrenci İşleri’nden alınmış olan öğrenci şifresi ile resmi web sitemizdeki ders kayıt sisteminden yapılır.

Öğrenci tarafından yapılan ders kaydı, danışmanı tarafından -sistem üzerinden- onaylandıktan sonra geçerli olur.

Danışmanın onaylamadığı kayıt geçerli olmadığı için öğrenci-danışman görüşmesi ve onayın bu şekilde yapılması daha uygundur.

Ders kayıt sürecinin tamamını danışman ile birlikte yapmak çok daha uygundur.

Ders kaydı ile ilgili bütün sorumluluk öğrenciye aittir.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra çıktısı alınır ve ilgili anabilim dalı başkanlığına teslim edilir.

Anabilim dalı başkanlığından Enstitü’ye gelen formlar kontrol edilerek öğrenci dosyalarına yerleştirilir.

Ders kaydını takip eden  hafta içerisinde kaydı yapılan ders veya dersler danışman onayı ile bırakılabilir veya yeni dersler alınabilir.

Süresi içinde haklı ve geçerli mazeretleri nedeniyle ders kayıtlarını yenilemeyen öğrenciler, akademik takvimde belirlenen süreler içinde dilekçe ile ilgili bölüm başkanlığına müracaat edebilir. Haklı ve geçerli mazereti, ilgili yönetim kurulunca kabul edilen öğrencilerin alacakları dersler ilgili kurul tarafından Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına gönderilir.

Dönem kaydı yapılmadan derslere devam edilemez.

Kayıt süresi içinde, ders kaydı yaptırmayan öğrenciler, o yarıyıl devam etme hakkını kaybetmiş olur ve bu süre öğrenim süresinden sayılır.


Bayburt Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bayburt Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

DEDE KORKUT KÜLLİYESİ
İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: +90 (458) 211 1153
Telefon: +90 (458) 211 1157
Faks: +90 (458) 211 1127
e-Posta: rektorluk@bayburt.edu.tr
Adres: Bayburt Üniversitesi Rektörlüğü Dede Korkut Kampüsü 69000 / Bayburt

 

BÂBERTİ KÜLLİYESİ
İLETİŞİM BİLGİLERİ

Telefon: +90 (458) 333 2033
Faks: +90 (458) 211 1127
e-Posta: rektor@bayburt.edu.tr
Adres: Tuzcuzade Mah. Demirözü Yolu 5.km 69000 / Bayburt

 

(Visited 5.702 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir