Cumhuriyet Üniversitesi ÜBS, Cumhuriyet Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Cumhuriyet Üniversitesi OBS Giriş, Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci İşleri, Cumhuriyet Üniversitesi UBYS, Cumhuriyet Üniversitesi Otomasyon, Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Cumhuriyet Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Cumhuriyet Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Cumhuriyet Üniversitesi OBS, Cumhuriyet Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obs.cumhuriyet.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.
Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Cumhuriyet Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Cumhuriyet Üniversitesi  Akademik Takvim, Cumhuriyet Üniversitesi Yemek Listesi, Cumhuriyet Üniversitesi Ders Kaydı, Cumhuriyet Üniversitesi Ders Programı, Cumhuriyet Üniversitesi Sınav Tarihleri, Cumhuriyet Üniversitesi Vize Tarihleri, Cumhuriyet Üniversitesi Final Tarihleri, Cumhuriyet Üniversitesi Sınav Sonuçları, Cumhuriyet Üniversitesi Vize Sonuçları, Cumhuriyet Üniversitesi Final Sonuçları, Cumhuriyet Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Cumhuriyet Üniversitesi  OBS EDU giriş için OBS Cumhuriyet Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Cumhuriyet Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.


Cumhuriyet Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Cumhuriyet Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Cumhuriyet Üniversitesi OİDB)  http://www.cumhuriyet.edu.tr/ogrenci/ adresinde hizmet vermektedir. Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Cumhuriyet Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

ÖĞRENCİ İŞLERİ SANTRAL      : 346 219 11 83  –  346  219 11 40

FAKS                                           :  346 219 11 47

E-MAIL                                        : ogrenci@cumhuriyet.edu.tr

ADRES: Cumhuriyet Üniversitesi Daire Başkanlıkları Binası 1.Kat

Merkez Kampüs SİVAS


Cumhuriyet Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Takvimi, Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Takvimi, Cumhuriyet Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Cumhuriyet Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Cumhuriyet Üniversitesi DERS KAYITLARI

Cumhuriyet Üniversitesi Ders Kayıtları;

Kayıt Yenileme İşlemleri Hakkında Duyuru

KAYIT YENİLEME ve DERS KAYIT İŞLEMLERİ HAKKINDA DUYURU

“Cumhuriyet Üniversitesi Ön Lisans ve Lisans Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”nin 17 nci maddesi gereğince; Üniversitemiz öğrencilerinin kayıt yenileme ve ders kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.

Kayıt yenileme ve ders kayıt işlemleri aşağıda belirtilen tarihlerde yapılacaktır:

1- a. Tıp Fakültesi öğrencileri ders seçme işlemlerini belirtilen tarihler arasında elektronik ortamda yapacaklardır.

1- b. Diş Hekimliği ve Veteriner Fakülteleri öğrencileri ders seçme işlemlerini belirtilen tarihler arasında elektronik ortamda yapacaklardır.

1- c. Diğer Fakülte, Yüksekokul, Meslekyüksekokulu öğrencileri ders seçme işlemlerini belirtilen tarihler arasında elektronik ortamda yapacaklardır.

2- Danışman Hoca ders onay tarihleri;

belirtilen tarihler arasında Tıp Fakültesi,
belirtilen tarihler arasında Diş Hekimliği ve Veteriner Fakülteleri,
belirtilen tarihler arasında diğer Fakülte,Yüksekokul ve Meslekyüksekokulları,

3- Öğrenim ücreti/katkı payı yatırması gereken öğrenciler danışman hoca ders kaydından önce bu ücreti mutlaka yatırmaları gerekmektedir. Tüm derslerini verip, bitirme ödevi/tezi sınavları yeni bir eğitim-öğretim yılına/yarıyılına sarkan öğrencilerin de öğrenim ücreti/katkı payı yatırmaları ve kayıt yenilemeleri gerekmektedir.

Tıp ve Diş Hekimliği Fakültelerinde ders kayıt işlemleri yıllık yapıldığından harçları da yıllık olarak tahsil edilecektir.

4- Öncelikle alt yarıyıllardan alınmayan ve alıp başarısız olunan dersler ile bulunduğu yarıyıldaki derslerin seçilmesi gerekmekte, yukarıda belirtilen tarihlerde de danışmanına bizzat onaylattırarak kaydını kesinleştirmesi gerekmektedir. Süresi içerisinde ders kaydını kesinleştirmeyen öğrenci o yarıyıl derslere ve sınavlara giremez, bu şekilde kaybedilen süre öğrenim süresinden sayılır.

5- Devam mecburiyeti olmayan öğrencilerin de sınavlara girebilmesi için ders seçimi ve ders onayı yaptırmaları gerekmektedir.

6- Öğrencinin bir yarıyıldaki kayıt yaptıracağı haftalık derslerin toplamı 36 saati geçemez. Bitirme ödevi/tezi ve 2547 Sayılı Kanunun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendinde belirtilen dersler ile enformatik dersleri bu sınırın dışındadır.

7- Öğrencilerin Akademik Takvimde belirtilen sürede; notlarının girilmemesi, yanlış ve eksik girilmesi, ders değişikliği, ders seçiminin onaylanması ve ders kaydının zamanında yapılmaması gibi durumlardan doğrudan dersin hocası ve öğrencinin danışmanı ve öğrenci sorumlu olup, Bilgi İşlem Sistemi (ÖBS), yukarıda belirtilen tarihlerin dışında  kesinlikle açılmayacaktır.

BANKA ÖDEMESİNDE DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

DİKKAT :
– Havale yoluyla yatırılan ücretlerde öğrenciye ait Okul Numarası bulunmadığı için sisteme aktarılamamaktadır. Bu nedenle yatırılacak meblağların kesinlikle bankamatik(ATM)’ lerden yatırılması gerekmektedir.

DANIŞMANLARIN DİKKATİNE

– Öğrencilerimizin mağdur olmaması için danışmanlarımızın sürece uygun ve işlemleri zamanında yapmaları gerekmektedir.
Öğrencilerin ders onayından sonra danışman hoca tarafından ders kayıt formu çıktısı alınmayacaktır, Banka Dekontu istenmeyecektir.

 


Cumhuriyet Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Cumhuriyet Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

  • Tel: +90 346 219 10 10
  • Belgeçer: +90 346 219 11 10
  • basinyayin@cumhuriyet.edu.tr
  • cumhuriyetuniversitesi@hs01.kep.tr
  • Hastane: +90 346 258 00 00
  • Adres: Cumhuriyet Üniversitesi 58140 KAMPÜS/SİVAS
(Visited 4.374 times, 2 visits today)