Ege Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

Ege Üniversitesi Giriş, Ege Üniversitesi OBİS, Ege Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Ege Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Ege Üniversitesi OBS Giriş, Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri, Ege Üniversitesi UBYS, Ege Üniversitesi Otomasyon, Ege Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Ege Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Ege Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Ege Üniversitesi OBS, Ege Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Ege Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Ege Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine http://std.ege.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.
Ege Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Ege Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Ege Üniversitesi  Akademik Takvim, Ege Üniversitesi Yemek Listesi, Ege Üniversitesi Ders Kaydı, Ege Üniversitesi Ders Programı, Ege Üniversitesi Sınav Tarihleri, Ege Üniversitesi Vize Tarihleri, Ege Üniversitesi Final Tarihleri, Ege Üniversitesi Sınav Sonuçları, Ege Üniversitesi Vize Sonuçları, Ege Üniversitesi Final Sonuçları, Ege Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Ege Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Ege Üniversitesi  OBS EDU giriş için OBS Ege Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Ege Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.


Ege Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Ege Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Ege Üniversitesi OİDB)  http://oidb.ege.edu.tr/ adresinde hizmet vermektedir. Ege Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Ege Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Ege Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Ege Üniversitesi Akademik Takvimi, Ege Üniversitesi Akademik Takvimi, Ege Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Ege Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Ege Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Ege Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Ege Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Ege Üniversitesi DERS KAYITLARI

Ege Üniversitesi Ders Kayıtları;

Öğrencilerimizin Dikkatine,
2011-2012 güz yarıyılı not girişleri ve bundan sonraki tüm işlemler yeni bilgi sistemimiz “http://ebys.ege.edu.tr” adresinden yapılacağı için; siz öğrencilerimizin şifre oluşturmak için sisteme giriş yapması gerekmektedir.
Yeni sisteme giriş için uygulanacak adımlar:
1.    http://ebys.ege.edu.tr adresinden “İlk şifrenizi oluşturmak için tıklayınız.” butonunu tıklayarak, T.C.Kimlik No, Baba Adı, Doğum Tarihi bilgilerini doldurarak; kullanıcı adınızı  ve  5 dk. içinde kullanılması gereken geçici şifrenizi alınız.
2.    Kullanıcı adınızı ve geçici şifrenizi girdikten sonra kalıcı şifrenizi ve güvenlik sorunuzu oluşturunuz.
•    Yeni şifrenizin sekiz karakterden az olmaması ve en az bir harf, bir rakam ve  bir özel karakter kullanılması gerekmektedir. Kullanılabilecek özel karekterler: (!/^+’%&=?*_-\)
•    Bu adımda e-posta adresinizi ve sizinle iletişime geçebileceğimiz telefon numaralarınızı girmeniz zorunludur. Bu bilgilerde ileride değişiklik olması durumunda, bilgilerinizi profil ayarlarından değiştirmeniz gerekmektedir.
•    İleriki zamanlarda şifrenizi unuttuğunuzda, şifrenizi alabilmek için güvenlik sorunuzu cevaplandırmanız istenecektir. Bu yüzden güvenlik sorunuzu daha sonradan cevabını hatırlayabileceğiniz sorulardan oluşturmanız, sorun yaşamamanız için önemlidir.
Örnek güvenlik soruları: Çocukluk arkadaşımın adı, ilkokul öğretmenimin adı, ilk evcil hayvanımın adı vb. http://ebys.ege.edu.tr

KAYIT YENİLEME YAPACAK OLAN ÖĞRENCİLERİMİZİN VE ONAY  İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK DANIŞMANLARIMIZIN DİKKATİNE   

2011-2012 eğitim-öğretim yılında üniversitemize yeni  kayıt yaptıran öğrenciler hariç tüm öğrencilerimizin dönem kayıplarının önlenebilmesi ve bu konuda mağdur olmamaları için belirtilen kayıt yenileme tarihleri içinde kayıt yenileme işlemlerini aşağıda belirtildiği şekilde yapmaları gerekmektedir.

Ders Seçimi,Danışman Onayı ve Öğrenim Ücreti/Öğrenci Katkı Payının Yatırılması İşlemleri 2011/2012 eğitim öğretim yılında derse kayıtlanacak
ara sınıf öğrencileri, “
http://ebys.ege.edu.tr/ linkinden öğrenci bilgi
sisteminden, öğrenci numarasını ve şifresini girerek sisteme giriş
yapacaklardır. Giriş işlemi gerçekleştirildikten sonra ders kaydı için
aşağıdaki adımlar gerçekleştirilecektir. 

(1) Kayıt yenileme başlığı seçilecek (ders seçimi için devam tuşuna basmak zorunludur) 

(2)      Ders seçiminde derslerin AKTS kredileri dikkate alınır. 

(a) Düzenli öğrenciler(regular) için alınacak derslerin AKTS kredileri toplamı  30’ dur.  

(b) Düzensiz öğrenciler(irregular) için alınacak derslerin AKTS kredileri toplamı danışmanın onayı ile 42’ye kadar yükseltilebilir veya 1/3 oranında indirilebilir.

(c)  AGNO’su  en az 3,00 olan ve herhangi bir ders başarısı CC harf notundan düşük olmayan öğrenciler için alınacak derslerin  AKTS kredileri  toplamı  danışmanın  onayı ile 1/3 oranında yükseltilebilir.

(3) Ders seçiminde üst sınıftan ders alabilmek kriteri; üniversitemize kayıtlı tüm öğrenciler için AGNO’sunun en az  1,80 olmasıdır.  

(4)  Ders seçimi yapıldıktan sonra kaydet tuşu kullanılarak işlemin ilk kısmı tamamlanır. 

DANIŞMAN KONTROLÜ

(5)  Ders seçimi yapan öğrencilerin ders  kayıtları danışmanı tarafında kontrol edilir ve gerekli görülen eklenecek veya çıkartılacak derslerin işlemleri danışman ile birlikte yapılır ve sonucu danışmanı tarafından onaylanır.

(6)  Yapılan ekleme çıkarmalarda, danışmanlar öğrencinin durumuna göre 2.madde(a, b, c)  göz önünde bulundurmalıdır.


Ege Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Ege Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

İletişim

Adres:

Ege Üniversitesi Kampüsü 35100
Bornova-İZMİR

Rektörlük Adres:

Ege Üniversitesi Rektörlüğü Gençlik Caddesi 35040 Bornova-İZMİR

Telefon: (0-232) 311 10 10 Email: webadmin@ege.edu.tr
(Visited 4.084 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir