Erciyes Üniversitesi Giriş, Erciyes Üniversitesi OBİSİS, Erciyes Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Erciyes Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Erciyes Üniversitesi OBS Giriş, Erciyes Üniversitesi Öğrenci İşleri, Erciyes Üniversitesi UBYS, Erciyes Üniversitesi Otomasyon, Erciyes Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Erciyes Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Erciyes Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Erciyes Üniversitesi OBS, Erciyes Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Erciyes Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Erciyes Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obisis.erciyes.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.
Erciyes Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Erciyes Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Erciyes Üniversitesi  Akademik Takvim, Erciyes Üniversitesi Yemek Listesi, Erciyes Üniversitesi Ders Kaydı, Erciyes Üniversitesi Ders Programı, Erciyes Üniversitesi Sınav Tarihleri, Erciyes Üniversitesi Vize Tarihleri, Erciyes Üniversitesi Final Tarihleri, Erciyes Üniversitesi Sınav Sonuçları, Erciyes Üniversitesi Vize Sonuçları, Erciyes Üniversitesi Final Sonuçları, Erciyes Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Erciyes Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Erciyes Üniversitesi  OBS EDU giriş için OBİSİS Erciyes Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Erciyes Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.


Erciyes Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Erciyes Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Erciyes Üniversitesi OİDB)  https://ogrisl.erciyes.edu.tr/DYRT/Tum-Duyuru-ve-Haberler/0 adresinde hizmet vermektedir. Erciyes Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Erciyes Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Erciyes Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Erciyes Üniversitesi Akademik Takvimi, Erciyes Üniversitesi Akademik Takvimi, Erciyes Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Erciyes Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Erciyes Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Erciyes Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Erciyes Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Erciyes Üniversitesi DERS KAYITLARI

Erciyes Üniversitesi Ders Kayıtları;

2017–2018 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI DERS KAYIT KILAVUZU

  • Öğrenci işlemleri “Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı” tarafından yürütülmektedir.
  • Fakültemiz 2017–2018 eğitim-öğretim yılı bahar yarıyılı ders kayıtları 5-13 Şubat 2018tarihleri arasında yapılacaktır. Tüm öğrencilerin bu tarihler arasında kayıt yaptırması zorunludur. Mazeret ders kaydı üniversite senato kararı ile kaldırılmıştır, yapılmayacaktır. Yalnızca ders kaydı yaptıranlar14-16 Şubat 2018 tarihleri arasında “Ekle-Sil” hakkından yararlanabileceklerdir.
  • Bütün öğrenciler 5-13 Şubat 2018 tarihleri arasında http://obisis.erciyes.edu.tr/adresinde yer alan “Öğrenci Bilgi Sistemi”nden (OBİSİS) giriş yaparak online ders kaydını yapmak ve danışmanın onayına göndermek zorundadır. Danışman onayı, kaydınızın yapıldığı anlamına gelmez. Açılmayan dersler gibi durumlardan dolayı öğrencinin kaydını en az Şubat ayı sonuna kadar takip etmesi ve gerekirse danışmanıyla ve bölüm koordinatörüyle iletişime geçmesi gereklidir. Bu konudaki sorumluluk tamamen öğrenciye aittir.
  • Ders seçim işlemlerinde ve sonrasında yapılacak bütün değişikliklerde Öğrenci Bilgi Sistemi’nden danışmanla online iletişime geçilmesi ve danışmanın verdiği bilgiler doğrultusunda ders kaydının yapılması gereklidir. Danışmanlar açılmayan dersler vb. gibi durumlarda OBİSİS sistemine mesaj gönderebilir. Bu nedenle ders kaydı süresi boyunca öğrencilerin OBİSİS sistemlerini kontrol etmesi gereklidir.
  • Üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencileri kendi dönemlerindeki zorunlu dersleri aldıktan sonra, seçmeli ders tercihi yaparken öncelikli olarak paket içeriklerini tamamlamak zorundadırlar.
  • Üstten ve alttan ders alırken öğrencilerin çakışmayan dersleri seçmeleri gereklidir. Bir öğrenci aynı saatteki iki dersi aynı anda alamaz. Aldığı durumda üstten aldığı ders iptal edilir ve hakkında soruşturma açılır. Bu nedenle kayıttan önce mutlaka ders programı incelenmelidir.
  • Seçmeli bir dersin açılabilmesi için o dersi en az 20 öğrencinin seçmiş olması gerekmektedir. Seçen öğrenci sayısı 20’nin altında kaldığı için açılmayan dersleri seçen öğrencilere danışmanı tarafından Öğrenci Bilgi Sistemi’nden bilgi verilecek ve başka bir derse yönlendirilecektir. Bu nedenle öğrencinin kaydını en az Şubat ayı sonuna kadar takip etmesi gereklidir.
  • Mezuniyet aşamasında eksik kredi sorunuyla karşılaşmamak için her öğrencinin bu döneme kadar alıp başardığı kredi sayısını kontrol etmesi gerekmektedir. Aksi takdirde sorumluluk öğrenciye aittir.
  • Ders kaydıyla ilgili bir sorun ya da değişiklik söz konusu olduğunda danışmanın öğrenciye ulaşabilmesi için her öğrencinin kendi cep telefonu numarasını ve mail adresini Öğrenci Bilgi Sistemi’nden danışmanına bildirmesi gerekmektedir.
Ders kayıtlarıyla ilgili bütün sorumluluk öğrenciye aittir. Danışman ve bölüm koordinatörü sadece öğrenciyi bilgilendirmekle yükümlüdür.

Erciyes Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Erciyes Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

ADRES: Yenidoğan Mahallesi Turhan Baytop Sokak No:1 38280 TALAS / KAYSERİ
Üniversitemiz KEP Adresi: erciyesuni@hs01.kep.tr

İdari Birimler E-Posta Telefon Fax
Erciyes Üniversitesi basinyayin@erciyes.edu.tr +90 352 207 66 66 +90 352 437 49 31
Rektörlük basinyayin@erciyes.edu.tr +90 352 207 66 66 +90 352 437 49 31
(Visited 3.484 times, 1 visits today)