Iğdır Üniversitesi Giriş, Iğdır Üniversitesi Akademik Takvim

Iğdır Üniversitesi Giriş, Iğdır Üniversitesi OBİS, Iğdır Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Iğdır Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Iğdır Üniversitesi OBS Giriş, Iğdır Üniversitesi Öğrenci İşleri, Iğdır Üniversitesi UBYS, Iğdır Üniversitesi Otomasyon, Iğdır Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Iğdır Üniversitesi Otomasyon. Iğdır Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Iğdır Üniversitesi OBS, Iğdır Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Iğdır Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Iğdır Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine http://ogrenci.igdir.edu.tr/  adresinden ulaşılabilir.

Iğdır Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Iğdır Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Iğdır Üniversitesi  Akademik Takvim, Iğdır Üniversitesi Yemek Listesi, Iğdır Üniversitesi Ders Kaydı, Iğdır Üniversitesi Ders Programı, Iğdır Üniversitesi Sınav Tarihleri, Iğdır Üniversitesi Vize Tarihleri, Iğdır Üniversitesi Final Tarihleri, Iğdır Üniversitesi Sınav Sonuçları, Iğdır Üniversitesi Vize Sonuçları, Iğdır Üniversitesi Final Sonuçları, Iğdır Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Iğdır Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
Adresinde giriş yapabilirsiniz. Iğdır Üniversitesi  Otomasyon giriş için OBS Iğdır Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Iğdır Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız. İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

Iğdır Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Iğdır Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Iğdır Üniversitesi OİDB)  http://www.igdir.edu.tr/%C3%B6%C4%9Frenci-i%C5%9Fleri-daire-ba%C5%9Fkanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1  adresinde hizmet vermektedir. Iğdır Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Iğdır Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Iğdır Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Iğdır Üniversitesi Akademik Takvimi, Iğdır Üniversitesi Akademik Takvimi, Iğdır Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Iğdır Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Iğdır Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Iğdır Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Iğdır Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Iğdır Üniversitesi DERS KAYITLARI

Iğdır Üniversitesi Kayıt İşlemleri

Iğdır Üniversitesi’nde; her eğitim-öğretim yılı Üniversite Senatosunun belirleyeceği tarihte başlar. Bir eğitim-öğretim yılı, güz ve bahar yarıyılı olmak üzere iki yarıyıldan oluşur. Bir yarıyıl (final sınavları dahil) 14 hafta dır.

Iğdır Üniversitesi’nde eğitim görmeye hak kazanan öğrenciler, kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak her yıl ilan edilen tarihler arasında kayıtlarını yaptırmaktadırlar. Iğdır Üniversitesi giriş ve kayıtlarla ilgili her türlü işlem, Iğdır Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’nın işbirliği ile yapılır.

Iğdır Üniversitesinde eğitim görmeye hak kazanan adaylar,www.igdir.edu.tr adresinde yayınlanan duyuru doğrultusunda, internet üzerinden (http://ogrenci.igdir.edu.tr/ogrenci/ogr0209/) şifre/parola girişini yaparak ulaşacakları kayıtlanmaya hazırlık sayfasından bilgi girişlerini eksiksiz olarak yapmaktadırlar. Öğrenciler, kayıt için gerekli belgeleri hazırlayarak ÖSYM tarafından ilan edilen kayıt tarihlerinde, öğrenim katkı bedelini ilgili banka hesabına yatırdıktan sonra(Güzdüz öğrenim harçı bulunmamaktadır), e-Devlet üzerinden veya Iğdır Üniversitesi Kayıt Merkezi Binası’na kayıt yapabilirler. Üniversiteye kayıt hakkı kazanan adaylar kayıt için başvurularını bizzat yapmaları gerekir. Ancak, mazeretleri sebebiyle bizzat başvuramayan adayların, mazeretlerini belgelemeleri şartıyla, noter aracılıyla vekalet verdiği kişiler tarafından kayıtları yapılabilir. Adayların belirlenen tarihler arasında kesin kayıtlarını yaptırmaları gerekir. Süresi içinde kaydını yaptırmayan öğrenci, Üniversite öğrencisi olma hakkından vazgeçmiş sayılır.

Ara ve son sınıflarda eğitim gören öğrenciler, her dönem başında akademik takvimde belirlenen tarihler arasında Iğdır Üniversitesi Eğitim-Öğretim Yönetmeliğine göre ders seçimlerini yaparak kayıtlarını yenilemek zorundadırlar. Öğrencilerin, eğitim öğretimin başladığı ilk beş iş günü mesai bitimine kadar Eğitim-Öğretim Katkı Paylarını, numarası belirterek yatırdıktan sonra, Öğrenci Bilgi Sistemine (http://ogrenci.igdir.edu.tr/) kendi şifreleri ile giriş yaparak ders seçme ve kayıt yenileme işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.


Iğdır Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Iğdır Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Telefon:04762230010-11-12-13
Fax:04762230017-21
Web:http://www.igdir.edu.tr
E-posta:info@igdir.edu.tr
Adres:Suveren Kampüsü Suveren Köyü IĞDIR
(Visited 9.288 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir