Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Girişi, KTÜ OBS

Karadeniz Teknik Üniversitesi Giriş, Karadeniz Teknik Üniversitesi OBİS, Karadeniz Teknik Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Karadeniz Teknik Üniversitesi OBS Giriş, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi UBYS, Karadeniz Teknik Üniversitesi Otomasyon, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Karadeniz Teknik Üniversitesi Otomasyon. Karadeniz Teknik Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Karadeniz Teknik Üniversitesi OBS, Karadeniz Teknik Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://bys.ktu.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Karadeniz Teknik Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Karadeniz Teknik Üniversitesi  Akademik Takvim, Karadeniz Teknik Üniversitesi Yemek Listesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Ders Kaydı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Ders Programı, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınav Tarihleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi Vize Tarihleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi Final Tarihleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi Sınav Sonuçları, Karadeniz Teknik Üniversitesi Vize Sonuçları, Karadeniz Teknik Üniversitesi Final Sonuçları, Karadeniz Teknik Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
Adresinde giriş yapabilirsiniz. Karadeniz Teknik Üniversitesi  Otomasyon giriş için OBS Karadeniz Teknik Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Karadeniz Teknik Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız. İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

Karadeniz Teknik Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Karadeniz Teknik Üniversitesi OİDB)  http://www.ktu.edu.tr/oidb adresinde hizmet vermektedir. Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Karadeniz Teknik Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Karadeniz Teknik Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademik Takvimi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademik Takvimi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Karadeniz Teknik Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Karadeniz Teknik Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Karadeniz Teknik Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

 Telefon:04623772101

Fax:04623253205
Web:http://www.ktu.edu.tr
E-posta:information@ktu.edu.tr
Adres:Karadeniz Teknik Üniversitesi 61080 – Trabzon

Karadeniz Teknik Üniversitesi DERS KAYITLARI

Karadeniz Teknik Üniversitesi Ders Kayıtları;

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Önlisans ve Lisans Ders Kayıtları

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Ders Kayıtları

(Tıp  Fakültesi 5 ve 6. Sınıflar ve Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri Hariç)

 1. Kayıt Hakkında
 2. a) 2017-2018 Bahar Dönemi Ders Yazılımları 05/02/2018-09/02/2018 tarihleri arasındaKTÜ BİLGİ YÖNETİM SİSTEMİARAYÜZÜNDEN yapılacaktır. (Ders kaydı pazartesi günü saat 14.00 ‘dan sonra başlayacaktır.)
 3. b)Normal öğrenim süresini okuyan gündüz öğretim öğrencileriInteraktif Ders Kayıtlarını doğrudan yapabileceklerdir. Normal öğrenim süresini aşan gündüz öğretim öğrencileri katkı payı ödeyeceklerdir. İkinci öğretim, uzaktan öğretim öğrencileri ve yurt dışından kabul edilen öğrencilerin öğrenim ücretlerini ödemeleri gerekmektedir. Ödemeler Vakıflar Bankasına C. Kimlik numarası veya Yabancı kimlik numarasıyla yapılacaktır. Katkı payı ve Öğrenim ücretini yatırmayan öğrenciler ders kaydı yapamayacaklardır. Katkı payı ve Öğrenim ücreti ödemeleri  05/02/2018 tarihinde başlayacaktır.

Bir Yükseköğretim programına kayıtlı iken ikinci bir Yükseköğretim programına (çift anadal programı hariç olmak üzere) kayıt yapılması halinde ikinci yükseköğretim programına ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanacaktır. Bu nedenle ikinci yükseköğretim programına kayıtlı öğrencilerimizin ders kaydı yapabilmeleri için katkı payını ödemeleri gerekmektedir.

2017-2018 Katkı Payı ve Öğrenim Ücretleri (Harç) Miktarları

 1. Danışman Onayı

Yönetmeliğimize göre normal kayıt süresinde alınan dersler için danışman onayı gerekmemektedir. Öğrenciler ders bırakma ve ders ekleme süresi içerisinde aldıkları dersleri akademik danışmanlarına onaylatmak zorundadır.

3.) Çift Anadal/Yandal öğrencileri ders kayıtlarını interaktif olarak yapacaklardır.

 1. ) Tıp Fakültesi 1. ,  2. , 3. ve 4. Sınıfögrencileri seçmeli derslere interaktif olarak kayıt yapacaklardır.

5.) Ders Kayıtlarının İnternetten İlanı, İtirazlar ve Düzeltmeler

 1. a) Öğrenciler yazılım yaptığı eğitim-öğretim çalışmalarına ilişkin itirazlarını 15-16 Şubat 2018 tarihleri arasında, Kanuni Kampüsünde öğrenim gören öğrenciler ÖİDB’na, Trabzon dışındaki öğrenciler ise ilgili bölümlere başvuracaklardır.
 2. b) Derse yazılıma ilişkin herhangi bir itirazda bulunmayan öğrencilerin, Ders Kayıtları interaktif olarak yazıldıkları şekilde kesinlik kazanacaktır.
 3. Genel Hükümler
 4. a) Yönetmelik gereği; öğrenciler, E-Öğrenci şifresini kullanarak yaptıkları Interaktif Ders Kayıt işlemlerinin tümünden sorumludurlar.
 5. b) Ön koşullu derslere yazılım yapılabilmesi için, o dersin ön koşulunun sağlanmış olması gerekmektedir.Ancak azami öğrenim süresinin son yılındaki öğrenciler (normal öğrenim süresi 2 yıl için 4. yılda, normal öğrenim süresi 4 yıl için 7. yılda, 5 yıl için 8. yılda bulunan)öğrenciler için bu sınırlama yoktur.
 6. c) Öğrencilerin ders yazılımında 40 saat sınırlaması vardır. Ancak azami öğrenim süresinin son yılındaki öğrenciler ve tüm derslerini aldığında o yarıyılın sonunda mezun olabilecek öğrenciler için bu sınırlama yoktur.
 7. d) 2009-2010 eğitim-öğretim yılı ve daha sonraki eğitim-öğretim yıllarında dördüncü yarıyılını tamamlayan ve genel not ortalaması 1,80 den küçük olan öğrenciler, üst yarıyıldan (3.sınıftan) ders alamayacaktır. Ancak azami öğrenim süresinin son yılındaki öğrenciler (normal öğrenim süresi 4 yıl için 7. yılda, 5 yıl için 8. yılda bulunan) öğrenciler için bu sınırlama yoktur.
 8. e) Ders Kayıt esaslarına aykırı olarak işlem yaptığı tespit edilen öğrencinin söz konusu yazılımı iptal edilecektir.

7.) Ders Kaydı Yapmayacak ve Kaydı Geçersiz Olacak Öğrenciler

 1. a) Katkı payı ve Öğrenim ücretini ödemeyenler,
 2. b) Güz yarıyılı uzaklaştırma disiplin cezası alanlar

8.) Kayıt Yaparken

Ders kayıt işlemi 2 aşamalıdır.

* Her bir ders için yaptığınız ekle ya da çıkar işlemi ile kayıt için onay istenecek ve onaylamanız durumunda ders kaydınızın 1. aşaması gerçekleşecektir.

* 2. aşamada ise   ‘Yazılımı Onayla’  butonunu tıklayarak ders kaydınız tamamlanmış olacaktır. Sadece tekrar dersi olup yeni ders seçmeyecek olan öğrencilerin mutlaka   ‘Yazılımı Onayla’ butonuna  tıklayarak kayıt işlemini tamamlamaları gerekmektedir.

9.) Katkı Payları / Öğrenim Ücretleri

 1. a) Normal öğrenim süresini okuyan gündüz öğretim öğrencileri katkı payı (harç) ödemeyeceklerdir.

b.) İkinci öğretim, uzaktan öğretim ve yurt dışından kabul edilen öğrenciler öğrenim ücretini ödeyecektir.

c.)  Bir Yükseköğretim programına kayıtlı iken ikinci bir Yükseköğretim programına kayıtlı öğrenciler  katkı payı (harç) ödeyecektir.

10.) Bölüm Dersleriniz

2017-2018 Eğitim-öğretim yılında bölümlerin açtığı dersleri Dönem Dersleri arayüzünden öğrenebilirsiniz.

11.) Seçmeli Dersler

 1. a) Bölüm Seçmeli derslerinde her ders için belirlenen kontenjan kadar yazılım yapılacaktır.
 2. b) Kontenjanı dolan seçmeli dersler ekranda kırmızı olarak görülecektir.
 3. c) Tekrara kaldıkları başarısız seçmeli derslerini başka seçmeli ders ile değiştirmek isteyen öğrenciler; tekrar dersini silerek yeni seçmeli derslerine Interaktif olarak yazılacaklardır.

12.) Tüm Öğrencilerin Dikkatine

Ders Kayıtları ile ilgili duyurular için Fakülteniz, Yüksekokulunuz, Meslek Yüksekokulunuz veya Bölümünüzün internet sayfasına mutlaka bakınız.

13.) Hazırlık ve 1. Sınıf Öğrencilerinin Dikkatine

Hazırlık ve 1. Sınıf Öğrencileri  bahar yarıyılında mutlaka ders kaydı yapacaklardır.

(Visited 1.637 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir