Mardin Artuklu Üniversitesi OBS, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci Giriş

Mardin Artuklu Üniversitesi Giriş, Mardin Artuklu Üniversitesi OBİS, Mardin Artuklu Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Mardin Artuklu Üniversitesi OBS Giriş, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci İşleri, Mardin Artuklu Üniversitesi UBYS, Mardin Artuklu Üniversitesi Otomasyon, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Mardin Artuklu Üniversitesi Otomasyon. Mardin Artuklu Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Mardin Artuklu Üniversitesi OBS, Mardin Artuklu Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obs.artuklu.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx  adresinden ulaşılabilir.

Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Mardin Artuklu Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Mardin Artuklu Üniversitesi  Akademik Takvim, Mardin Artuklu Üniversitesi Yemek Listesi, Mardin Artuklu Üniversitesi Ders Kaydı, Mardin Artuklu Üniversitesi Ders Programı, Mardin Artuklu Üniversitesi Sınav Tarihleri, Mardin Artuklu Üniversitesi Vize Tarihleri, Mardin Artuklu Üniversitesi Final Tarihleri, Mardin Artuklu Üniversitesi Sınav Sonuçları, Mardin Artuklu Üniversitesi Vize Sonuçları, Mardin Artuklu Üniversitesi Final Sonuçları, Mardin Artuklu Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
Adresinde giriş yapabilirsiniz. Mardin Artuklu Üniversitesi  Otomasyon giriş için OBS Mardin Artuklu Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Mardin Artuklu Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız. İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

Sisteme ilk defa giriş yapacaklar için;

Kullanıcı Adınız : Öğrenci Numarası

Kullanıcı Şifreniz : T.C. Kimlik Numarasının ilk beş rakamı olarak belirlenmiştir.

Üniversitemizde SMS ile bilgilendirme servisi kullanılmaktadır. Bu nedenle Öğrenci bilgi sistemine giriş yapan öğrencilerimizin Genel İşlemler -> Özlük Bilgileri -> İletişim Bilgileri menüsünde yer alan 1.Cep Telefonu kısmına güncel olan cep telefonu numaralarını girmeleri önemle rica olunur.


Mardin Artuklu Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Mardin Artuklu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Mardin Artuklu Üniversitesi OİDB)  http://www.artuklu.edu.tr/ogrenci-isleri-daire-baskanligi adresinde hizmet vermektedir. Mardin Artuklu Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Mardin Artuklu Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Mardin Artuklu Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Takvimi, Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Takvimi, Mardin Artuklu Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Mardin Artuklu Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Mardin Artuklu Üniversitesi DERS KAYITLARI

Mardin Artuklu Üniversitesi Ders Kayıtları;

Değerli Öğrencimiz

Her yıl katlanarak artan binlerce öğrenci arasından seçilerek Üniversitemize yerleştirilmiş bulunmaktasınız. Sizleri tebrik eder, başarılarınızın devamını dileriz. Kayıt işlemlerinin sorunsuz bir şekilde yapılabilmesi için lütfen aşağıdaki açıklamaları dikkatlice okuyunuz.

PTT şubelerinden edinebileceğiniz e-devlet şifresi ile 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden kaydınızı online yaparak elektronik kayıt belgenizi alabileceksiniz. İşlemleriniziwww.turkiye.gov.tr adresindeki e-hizmetler bölümü altında yer alan “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında açılacak olan “Üniversite E-Kayıt” seçeneğini tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Elektronik Kayıt İşlemleri ile İlgili Açıklaması için tıklayınız.

E-Devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerimizin 11 Eylül – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında ders kaydı yapmaları ve nüfus cüzdan fotokopisi ile iki adet fotoğrafı fakülte veya yüksekokullarına teslim etmeleri gerekmektedir.

E-Devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrencilerimiz, 14 – 18 Ağustos 2017 tarihleri arasında aşağıda yazılı belgeler ile birlikte ilgili fakülte veya yüksekokullarına şahsen başvurarak kayıtlarını yaptıracaklardır.

2017-2018 eğitim-öğretim yılı dersleri 18 Eylül 2017 tarihinde başlayacaktır. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler ders kayıtlarını danışmanları ile birlikte 11 Eylül – 15 Eylül 2017 tarihleri arasında yapacaklardır. Türk Dili- A.İ.İ.T. ve Yabancı Dil(İngilizce) dersleri iki türlü (Uzaktan Öğretim – Örgün Öğretim) verilecek olup seçimi öğrenci belirleyecektir.

2017 ÖSYS Sonucunda Üniversitemize yerleşen ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların 14-18Ağustos 2017 tarihleri arasında Üniversitemize geçici kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 29 Aralık 2017 tarihine kadar Üniversitemize ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacak olup bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecektir. Bu durumda olup 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır. Konu ile ilgili Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın yazısını görmek için tıklayınız

Normal Öğretim programlarına yerleşen öğrenciler öğrenci katkı payı ödemeden ders kaydı yapabileceklerdir. Bir yükseköğretim programına kayıtlı iken (Açıköğretim ve Yüksek Lisans dahil) ikinci bir yükseköğretim programı olarak Üniversitemize kayıt yaptıran Normal Öğretim öğrencileri ile İkinci Öğretim öğrencileri,  öğrenci katkı paylarını ders kaydı döneminde (11-15 Eylül 2017) Türkiye Halk Bankasının herhangi bir şubesine öğrenci numaralarını söyleyerek yatıracaklardır.

Daha önce yükseköğretim kurumlarında başarmış olduğunuz dersler için en geç 29 Eylül 2017 tarihine kadar muafiyet talebinde bulunabilirsiniz. Başvuru yapmak için bir dilekçe ile başarmış olduğunuz dersleri gösteren onaylı transkript ve ders içeriklerini ilgili fakülte veya yüksekokula şahsen teslim edebilirsiniz.

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

1- Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi.

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

3-2 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf.

4-Sağlık Yüksekokulu’na yerleşen adayların tam teşekküllü hastaneden alacakları Sağlık Kurulu Raporu.

5-Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım programına yerleşen öğrencilerin, 2017 ÖSYS tercih kılavuzunda yer alan (Bakınız 233. Bu programa alınacak öğrencilerin, devlet hastanelerinden veya üniversite hastanelerinden;” sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeleyen rapor” almaları. (Öğrencinin boy ve kilosunun sağlık kurulu raporunda belirtilmesi gerekmektedir.), program gereği 2.sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları; erkek öğrencilerde 1.65 m’den, kız öğrencilerde 1.60 m’den kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşı ile birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.) Ön koşulundaki şartları sağlamaları gerekir. Şartlardan herhangi birini sağlamayan öğrencilerin kayıtları hiçbir şekilde yapılmayacaktır.

6-Anket Formunun doldurulması.(Anket formu isteğe bağlı olup sporcu,sanatçı ve engelli öğrencilerin tespiti için kullanılacaktır.)

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

1- Adayların kayıt için bizzat başvurmaları (elektronik kayıt hariç) gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.

2- Kayıt için istenen belgelerin fotokopisi kabul edilmez.
3- Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
4- Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
5- Aynı anda birden fazla ön lisans ya da aynı anda birden fazla lisans programına kayıtlı olunamayacağından öğrencilerin bu duruma dikkat etmeleri gerekmektedir.

6-ÖSYS ile Üniversitemize yerleşen ve askerlik sorunu olan (yaş haddi, kaçak durumu vb.) erkek öğrencilerin kayıtları yapılacak ancak askerlikle ilgili sorunu ortadan kalktığını belgeleyene kadar öğrenime devam ettirilmeyecek olup izinli sayılacaktır.
7- Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.


Mardin Artuklu Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Mardin Artuklu Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Telefon:04822134002
Fax:0 482 213 40 04
Web:http://www.artuklu.edu.tr/
E-posta:pdb@artuklu.edu.tr
Adres:Mardin Artuklu Üniversitesi Yenişehir Yerleşkesi, Diyarbakır Yolu Yenişehir Mardin
(Visited 877 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir