Necmettin Erbakan Üniversitesi Nerede? Necmettin Erbakan Üniversitesi OBS

Necmettin Erbakan Üniversitesi Giriş, Necmettin Erbakan Üniversitesi OBİS, Necmettin Erbakan Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Necmettin Erbakan Üniversitesi OBS Giriş, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci İşleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi UBYS, Necmettin Erbakan Üniversitesi Otomasyon, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Necmettin Erbakan Üniversitesi Otomasyon. Necmettin Erbakan Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Necmettin Erbakan Üniversitesi OBS, Necmettin Erbakan Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obs.konya.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresinden ulaşılabilir.

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Necmettin Erbakan Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Necmettin Erbakan Üniversitesi  Akademik Takvim, Necmettin Erbakan Üniversitesi Yemek Listesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ders Kaydı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Ders Programı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sınav Tarihleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi Vize Tarihleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi Final Tarihleri, Necmettin Erbakan Üniversitesi Sınav Sonuçları, Necmettin Erbakan Üniversitesi Vize Sonuçları, Necmettin Erbakan Üniversitesi Final Sonuçları, Necmettin Erbakan Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
Adresinde giriş yapabilirsiniz. Necmettin Erbakan Üniversitesi  Otomasyon giriş için OBS Necmettin Erbakan Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Necmettin Erbakan Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız. İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

Öğrencilerimizin Dikkatine;
Otomasyon girişi Tek Şifre üzerindeki tanımlı bilgileriniz ile
giriş yapılacak şekilde uyarlanmıştır.
Otomasyona girmek için lütfen Tek Şifre sisteminde tanımlı
olan şifreniz ile giriş yapınız.
Kullanıcı Adınız : Öğrenci Numaranız
Şifreniz               : Tek Şifre Sistemindeki tanımlı olan şifreniz

Şifre almak için lütfen tıklayınız…

Şifre değiştirmek için lütfen tıklayınız…

Öğrenci Numaranız ile normal süresini aşan, ikinci üniversite harcı yada ikinci öğretim öğrencileri Ön lisans, lisans


Necmettin Erbakan Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Necmettin Erbakan Üniversitesi OİDB)  https://www.konya.edu.tr/ogrenciisleri adresinde hizmet vermektedir. Necmettin Erbakan Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Necmettin Erbakan Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Necmettin Erbakan Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Takvimi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Takvimi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Necmettin Erbakan Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Necmettin Erbakan Üniversitesi DERS KAYITLARI

Necmettin Erbakan Üniversitesi Ders Kayıtları;

Kayıt Yenileme (Ders Seçimi)

Ders kaydında hata yapmamak için aşağıdaki uyarıları dikkatlice okumanız ve kayıt işlemini 12-18 Şubat 2018 tarihleri arasında tamamlamanız gerekmektedir.

1- Tüm öğrencilerin (1. Sınıflar dahil) ders kayıtları kendisine ait olup Dekanlık ya da danışman tarafından ders kaydı yapılmayacaktır.

2- 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin tüm dersleri zorunlu ders olup tamamı seçilecektir.

3- 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin seçeceği dersler arasında seçmeli dersler de bulunmaktadır. Grupta bulunan bu derslerin seçileceği ders adeti grup adında yer almaktadır (Grup adında yer alan seçim sayısı kadar o gruptan ders seçilecektir). Başarısız olunan alan içi seçmeli dersin yerine varsa başka bir ders seçmek isteyenler mutlaka danışman onayı haftasında danışmanı ile irtibata geçerek saydırma yöntemi ile ders seçeceklerdir.

4- Ders seçimleri yapılırken önce alttan (varsa) dersler sonra bulunulan sınıftaki dersler seçilecektir. Başarısız derslerin çokluğundan ötürü 45 AKTS barajına takılınabilir. Bu durumda bağlı bulunulan sınıftan bazı ders ya da dersler alınamayacaktır.

5- Bazı bölümlerdeki seçmeli dersler ve 3. sınıf alan dışı dersler kotalı olup, kota uyarısı veren ders yerine o gruptaki başka ders seçilmelidir.

6-  Ders seçimi bittikten sonra kesinleştirme yapılmalıdır. Kesinleştirme yaptıktan sonra öğrenci için geriye dönüş yoktur. O yüzden seçilebilecek derslerin tamamı seçildikten sonra kesinleştirme yapılmalıdır. (İkinci Öğretim öğrencilerinin ve harç ödemesi gereken normal öğretim öğrencilerinin kesinleştirmeyi tamamlayabilmesi için öğrenim harçlarını da yatırmaları gerekir)

7- Ders seçimi işlemini tamamladıktan sonra kesinleştirme işlemini yapamayan (alınabilecek tüm dersler alınmadı uyarısı) öğrencilerin dönem değiştiren başarısız dersi olabilir. Bu durumda uyarısı yapılan dersi, ilgili sınıfın güz yarıyılı bölümündeki derslerden bulabilirler.

8- 12-18 Şubat 2018 tarihlerinde ders kayıtlarını kesinleştiren öğrenciler 19-25 Şubat 2018 danışman onayı haftasında derslerinin onay takibini yapmaları ve kesinleştirme yapamayan öğrenciler yine danışman onayı haftasında derslerini danışmanlarıyla birlikte seçmeleri gerekmektedir.

9- Alan dışı derslerin bazıları değişmiş olup (ders listesine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz),  eğer alan dışı ders alttan alınacaksa kayıt ekranında otomatik olarak seçili bulunan geçen yılki ders çıkarılıp başka bir ders seçilebilir.

Alan dışı ders listesi için tıklayınız

Danışman listesi için tıklayınız

 

Not: Üstten ders alma ve yükseltme (alttan başarılı olunan ders) için ders alma işlemleri dilekçe ile yapılacaktır.


Necmettin Erbakan Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Necmettin Erbakan Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Telefon:0332 221 06 99
Fax:0332 236 21 41
Web:http://www.konya.edu.tr
E-posta:bilgi@konya.edu.tr
Adres:Nişantaş Mahallesi Dr.M.Hulusi Baybal Caddesi Bera İş Merkezi No:12 Selçuklu/KONYA
(Visited 1.165 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir