Sakarya Üniversitesi İletişim, Sakarya Üniversitesi OBİS

Sakarya Üniversitesi Giriş, Sakarya Üniversitesi OBİS, Sakarya Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Sakarya Üniversitesi OBS Giriş, Sakarya Üniversitesi Öğrenci İşleri, Sakarya Üniversitesi UBYS, Sakarya Üniversitesi Otomasyon, Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Sakarya Üniversitesi Otomasyon. Sakarya Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Sakarya Üniversitesi OBS, Sakarya Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Sakarya Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Sakarya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://sabis.sakarya.edu.tr/tr/Login?return=http%3a%2f%2fogr.sakarya.edu.tr%2f  adresinden ulaşılabilir.

Sakarya Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Sakarya Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Sakarya Üniversitesi  Akademik Takvim, Sakarya Üniversitesi Yemek Listesi, Sakarya Üniversitesi Ders Kaydı, Sakarya Üniversitesi Ders Programı, Sakarya Üniversitesi Sınav Tarihleri, Sakarya Üniversitesi Vize Tarihleri, Sakarya Üniversitesi Final Tarihleri, Sakarya Üniversitesi Sınav Sonuçları, Sakarya Üniversitesi Vize Sonuçları, Sakarya Üniversitesi Final Sonuçları, Sakarya Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Sakarya Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
Adresinde giriş yapabilirsiniz. Sakarya Üniversitesi  Otomasyon giriş için OBS Sakarya Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Sakarya Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız. İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

Sakarya Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Sakarya Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Sakarya Üniversitesi OİDB)  http://www.ogrisl.sakarya.edu.tr/ adresinde hizmet vermektedir. Sakarya Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Sakarya Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Sakarya Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Sakarya Üniversitesi Akademik Takvimi, Sakarya Üniversitesi Akademik Takvimi, Sakarya Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Sakarya Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Sakarya Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Sakarya Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Sakarya Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Sakarya Üniversitesi DERS KAYITLARI

Sakarya Üniversitesi Ders Kayıtları;

Kayıt ve Kayıt Sonrası İşlemler Hakkında Duyuru

Üniversitemize Kayıt Yaptıran/Yaptıracak Olan Öğrenci Adaylarımıza Kayıt Ve Kayıt Sonrası İşlemler Konusunda Duyuru

31.07.2015 saat 10.00 itibariyle Üniversitemize e-devlet üzerinden yapılan kayıt sayısının beklenenden çok az olduğu görülmekte olup; gerek yerleşen öğrenci sayımızın çokluğu, gerekse kayıt için gelecek öğrenci ve velilerimizin sıkıntı yaşamaması düşüncesi ile Üniversite yönetimi olarak talep ve tavsiyelerimiz aşağıda sıralanmıştır.

1.     E-devlet üzerinden  05.08.2015 Çarşamba günü akşamına kadar kayıp yapabilir ve kayıt işlemi sonrasında, kimlik belgesi almak ve/veya kampüs/şehir ziyareti yapmak amacıyla 7 Ağustos tarihini takip eden sizce uygun olan zamanlarda (mesai günü ve saati olmak kaydı ile) sonuç belgenizde belirtilmiş olan kayıt yerine gelebilirsiniz.

2.     E-devlet üzerinden kayıt yapmadı veya yapamadı iseniz, 3-7 Ağustos tarihlerinde kayıt yerine geldiğinizde sizlere personelimiz tarafından sunulacak e-devlet kayıt imkanından faydalanabilirsiniz. (Bunun için ana kampüs kayıt alanında anonslar yapılacaktır.)

3.     E-devlet Kesin kayıt işlemini yapan öğrencilerimizin ödeme işlemleri (2.öğretim öğrenim gideri – hazırlık sınıfı ücreti) ile derse yazılma işlemlerini anlatan el ilanımız bilgi amaçlı olarak aşağıya çıkarılmış olup, kampüste gelerek kayıt yaptıracak öğrencilerimize de elden dağıtılacaktır.

Üniversite Kaydını (e-devlet veya kampüse gelerek) tamamlayan Öğrencimizin kayıt sonrası yapması gereken işlemler

1- Öğrenci İşleri Dairesi Başkanlığı web sitesinin (ogrisl.sakarya.edu.tr) ana sayfasında bulunan Numara Sorgulama Servisinden öğrenci numaranı ve SABİS kullanıcı adını öğrenebilirsin.

2- Kullanıcı adını öğrendikten sonra https://sabis.sakarya.edu.tr/tr/Login adresine giriş yaparak (İlk girişte şifre TC Kimlik Numarasıdır) şifre değişikliği yapabilirsin.

3- 2.Öğretim veya uzaktan öğretim öğrencisi isen 1-8 Eylül 2015 tarihlerinde öğrenim gideri ödemeni yapabilirsin.

(Öğrenim Gideri Ödemelerini GARANTİ BANKASININ Bütün Şube Veznelerinden, Garanti İnternet Bankacılığı ve Garanti ATM’lerinin Üniversite Ödemeleri Kısmından TC Kimlik Numaraları ile Yapabileceklerdir. Ayrıca Tahsilatlar Türkiye Genelinde PTT Aracılığı ile Yapılabilmektedir. PTT’den Yapılacak Ödeme İşlemlerinde İşlem Başına 2,50.-Tl. Hizmet Bedeli Tahsil Edilecektir.)

4- 7-8-9 Eylül 2015 tarihlerinde 5.maddede yazılı adımları takip ederek derse yazılma yapılacaktır.

(2.Öğretim ve Uzaktan Eğitim öğrencileri bu tarihlerde Öğrenim Ücretlerini yatırmadan ders seçimi yapamazlar. Yapmış olanların, ödeme yapmadıkları tespit edilmesi durumunda derse yazılması iptal edilecektir.)

5-Adım adım Derse yazılma işlemi (isteğe bağlı hazırlık sınıfına kayıt yaptıran öğrenciler Derse Yazılma işlemi yapmayacaklardır)

– https://sabis.sakarya.edu.tr/tr/Login kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra OBİS bağlantısını tıklayınız.

-Üst menüden Derse Yazılmayı seçiniz.

-Açılan ekranda görülen 1.Yarıyıl derslerinin tamamına tik koyarak kaydet butonuna basınız.

-Kaydet butonuna bastıktan sonra seçilen dersler menüsünden seçtiğiniz dersleri kontrol ediniz.

-Seçtiğiniz dersler görülmüyor ise işlemi tekrarlayınız.

28 Eylül 2015 Pazartesi günü Eğitim-Öğretim başlayacaktır.


Sakarya Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Sakarya Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Telefon:+902642955454
Fax:+90 (264) 295 50 32
Web:http://www.sakarya.edu.tr
E-posta:ilko@sakarya.edu.tr
Adres:Sakarya Üniversitesi Esentepe Kampüsü 54187 Serdivan / SAKARYA
(Visited 621 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir