Siirt Üniversitesi OBS Giriş

Siirt Üniversitesi Giriş, Siirt Üniversitesi OBİS, Siirt Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Siirt Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Siirt Üniversitesi OBS Giriş, Siirt Üniversitesi Öğrenci İşleri, Siirt Üniversitesi UBYS, Siirt Üniversitesi Otomasyon, Siirt Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Siirt Üniversitesi Otomasyon. Siirt Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Siirt Üniversitesi OBS, Siirt Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Siirt Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Siirt Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obs.siirt.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Siirt Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Siirt Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Siirt Üniversitesi  Akademik Takvim, Siirt Üniversitesi Yemek Listesi, Siirt Üniversitesi Ders Kaydı, Siirt Üniversitesi Ders Programı, Siirt Üniversitesi Sınav Tarihleri, Siirt Üniversitesi Vize Tarihleri, Siirt Üniversitesi Final Tarihleri, Siirt Üniversitesi Sınav Sonuçları, Siirt Üniversitesi Vize Sonuçları, Siirt Üniversitesi Final Sonuçları, Siirt Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Siirt Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
Adresinde giriş yapabilirsiniz. Siirt Üniversitesi  Otomasyon giriş için OBS Siirt Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Siirt Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız. İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

Siirt Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Siirt Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Siirt Üniversitesi OİDB)  http://oidb.siirt.edu.tr/ adresinde hizmet vermektedir. Siirt Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Siirt Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Siirt Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Siirt Üniversitesi Akademik Takvimi, Siirt Üniversitesi Akademik Takvimi, Siirt Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Siirt Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Siirt Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Siirt Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Siirt Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Siirt Üniversitesi DERS KAYITLARI

Siirt Üniversitesi Ders Kayıtları;

KATKI PAYI (HARÇ) ÖDEMELERİ VE İNTERNET

 ÜZERİNDEN DERS KAYIT İŞLEMLERİ

Öğrencilerimiz;

1­)     Normal öğrenim süresini uzatan öğrenciler ile ikinci öğretim öğrencileri Katkı Payı ödemelerini ve ders kayıt işlemlerini … tarihleri arasında Ziraat Bankası’nın Türkiye genelinde herhangi bir şubesine giderek ( Havale-EFT vb) hiç bir ek ücret ödemeden T.C kimlik numarasını belirterek harç ücretlerini yatırdıktan sonra aynı tarihler arası ders kaydı yapabileceklerdir.

2­) Normal Öğrenim süresini aşmayan öğrencilerimiz Ders kayıtlarını … tarihleri arasında öğrenci işleri otomasyonuna girerek yapacaklardır.

3­) Harç ücretleri ve ders kayıtlarının belirlenen süre içerisinde yapılması gerekmektedir. Katkı payını süresi içinde ödemeyen öğrencilerin kayıtları yapılmaz ve yenilenmez. Süresi içinde ders kaydı yapmayan öğrencilerin mağdur olmaması için kayıt tarihlerinde ders yazılımı yapmaları faydalarına olacaktır.

4­) Birinci öğretimde öğrenim süresini uzatan öğrenciler harç ücretlerini yatıracaklardır. Normal öğrenim süresini okuyan öğrenciler harç yatırmayacaklardır.

5­) Önlisans­Lisans Yönetmeliği gereği öğrencilerimiz ders yazılımında en fazla 40 saat ders alabilirler.

6­) Ders yazılımı yaparken bir üst sınıfta okuyan öğrenciler önce alttan kaldığı dersleri alacak daha sonra kredisi yeterse üst sınıftan ders alabileceklerdir.

7­) İkinci öğretim öğrencileri bulundukları bölümlerde her bir dönem için belirlenen asgari derslerden başarılı olan ve bu dersleri alan öğrencilerin başarı ortalamasına göre dönem sonu itibariyle yapılacak sıralamada ilk %10’ a giren ikinci öğretim öğrencileri, bir sonraki dönemde birinci öğretim öğrencilerinin ödeyecekleri öğrenci katkı payı kadar öğrenim ücreti öderler.

8­) Derslerinde başarılı olup, %10’ a giren ikinci öğretim öğrencilerinin yatırması gereken harç miktarları Ziraat Bankasına bildirilmiştir.

9­) Normal öğrenim süresini aşan engelli öğrencilerle ikinci öğretimde okuyan engelli öğrencilere engelleri oranında harç indirimi uygulanacaktır. engelli öğrenci olup; raporlarını vermeyen öğrencilerin dilekçelerine ekleyerek Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları gerekmektedir.

NOT:2017-2018 Eğitim-Öğretim Bahar Yarıyılı 12 Şubat 2018 tarihinde başlayacaktır.

Tüm Öğrencilerimize Önemle Duyurulur.

DERS KAYDI İÇİN TIKLAYINIZ !!!

Harç Ücretleri İçin Tıklayınız !!!


Siirt Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Siirt Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Telefon:04842121111
Fax:04842231998
Web:https://siirt.edu.tr
E-posta:siu@siirt.edu.tr
Adres:Kezer Kampüsü SİİRT
(Visited 3.765 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir