Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Girişi, Nku Öğrenci Giriş

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Giriş, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi OBİS, Nku öğrenci girişTekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi OBS Giriş, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci İşleri, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi UBYS, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Otomasyon, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Otomasyon. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi OBS, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://ogr.nku.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi  Akademik Takvim, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Yemek Listesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ders Kaydı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ders Programı, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sınav Tarihleri, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Vize Tarihleri, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Final Tarihleri, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Sınav Sonuçları, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Vize Sonuçları, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Final Sonuçları, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
Adresinde giriş yapabilirsiniz. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi  Otomasyon giriş için OBS Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız. İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.
Öğrenci Belgenizi www.turkiye.gov.tr adresinden alabilirsiniz. Bilgi için tıklayınız

Transkript, Karne, Askerlik Belgesi, Öğrenci ve Mezuniyet Belgeleri bölümünüzün Öğrenci İşlerinden temin edilmektedir.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi 2 ve Türk Dili 2 Dersleri Hakkında

Facebook Adresimize Buradan Girebilirsiniz. Üniversitemizin farklı bir facebook sayfası yoktur.

Öğrenci Numarası Öğren 

Otomasyon Sistemi Ders Kayıt Aşamaları İçin Tıklayınız

Enstitü / Fakülte / Yüksek Okul İletişim


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi OİDB)  http://oidb.nku.edu.tr/ adresinde hizmet vermektedir. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Akademik Takvimi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Akademik Takvimi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi DERS KAYITLARI

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ders Kayıtları;

DERS KAYDI YENİLEME İŞLEMLERİ

 • Ders Kayıtları 29 Ocak-02 Şubat 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
 • 02 Şubat 2018 Cuma günü mesai saati bitiminden itibaren ders kayıt ekranı öğrencilere kapatılacaktır.
 • Ders kaydı yaptıran öğrencilerimiz 05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında sadece danışmanı ile birlikte ders ekle-çıkar yapabileceklerdir.

402 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar kaydını yaptırmayan öğrenciler bölüm başkanlığına yazılı mazeretli kayıt başvurusu yapması ve mazeretlerinin kabulu halinde en son 09 Şubat 2018 tarihine kadar sadece danışmanı ile birlikte mazeretli kayıt yapabilecektir.

 • Mazeretli kayıt süresi /ders ekle-çıkar süresi sona erdiğinde ders kayıt sistemi öğrenci ve danışmana kapatılacaktı
 • ÜST SINIFLARDAN DERS ALMA

Önceki yarıyıllardan tekrarlamak zorunda oldukları dersleri bulunmayan başarılı lisans öğrencileri genel not ortalamalarının 3 ve üzerinde olması durumunda, varsa derslere ait ön koşulları sağlamak ve ortak zorunlu dersler hariç toplam 45 AKTS’yi aşmamak şartıyla, ders saatleri çakışmayacak şekilde bir üst sınıftaki derslerden de alabilirler.

 • Öğrencinin ders kaydının geçerli olabilmesi için;
 1. Varsa öğrenim ücretini/harcını yatırmalıdı Öğrenim ücreti/harcı Halk Bankası şubelerine öğrenci numarası söylenerek yatırılacak. (ödenmesi gereken tutarın yanlış olduğunu düşünüyorsanız ödeme yapmadan öğrenci işleri bürosu ile görüşmelisiniz)
 2. İKİNCİ ÜNİVERSİTE KATKI PAYI: 10 2017 tarih ve 30217 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Yükseköğretim Kurumlarında Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkısı Olarak Alınacak Katkı Payları ve Öğrenim Ücretlerinin Tespitine Dair Kararın Yürürlüğe Konulması Hakkında Karar” 10/3 maddesi uyarınca bir yükseköğretim programına kayıtlı iken ikinci bir yükseköğretim programına kayıt yaptırılması halinde ikinci yükseköğretim programına ait öğrenci katkı payları öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır
 3. İnternet üzerinden yapılan ders seçimi danışman tarafından onaylanmalıdır.
 4. Ders seçimi danışman tarafından onaylandıktan sonra en son 09 Şubat 2018  tarihine kadar danışman ile şahsen görüşülerek ders kayıt formu onaylanmalı ve banka dekontu teslim edilmelidi

7Öğrencinin kayıtlanması gereken dersler otomasyon üzerinden görülecektir. Ancak öğrencinin alması gerektiği halde otomasyon üzerinde görülmeyen dersler var ise danışman veya akademik birim öğrenci işleri bürosu çalışanları ile iletişime geçilmelidir.

8Öğrenciler kayıt yaptırmadıkları derslerin sınavlarından başarılı olsalar dahi sınav sonuçları transkriptlerine işlenmeyecektir.  Öğrenciler kayıt yenileme işleminin tümünden sorumludur.

DERS KAYDI YAPTIRMAYAN ÖĞRECİLER

Derse kayıt yaptırmayan öğrenciler derslere devam edemezler. Ders kaydı yapmayan öğrencilerin devam listelerinde isimleri bulunmayacaktır. Bu durumda devam listesinin altına isminizi yazmayınız, danışmanınız ve öğrenci işleri bürosu ile görüşerek ders kaydınızı kontrol ediniz.

 1. Ders kaydını tamamlayan öğrenciler eğitim-öğretimin başladığı hafta danışman tarafından onaylanmış ders kayıt formlarından 3 suret çıktı alarak kendisi ve danışmana imzalatılıp; 2 sureti danışmanında 1 sureti de öğrencide kalacaktır.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Telefon:02822501002
Fax:028225099000
Web:http://www.nku.edu.tr
E-posta:ozelkalem@nku.edu.tr
Adres:Namık Kemal Mah. Kampüs Cad. No:1 Merkez-TEKİRDAĞ
(Visited 3.025 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir