Artvin Çoruh Üniversitesi OBS, Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

Artvin Çoruh Üniversitesi OBS Giriş, Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci İşleri, Artvin Çoruh Üniversitesi UBYS, Artvin Çoruh Üniversitesi Otomasyon, Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Artvin Çoruh Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Artvin Çoruh Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Artvin Çoruh Üniversitesi OBS, ARÜ Kayıt Bilgi Sistemi, Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obs.artvin.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx adresinden ulaşılabilir.
Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Artvin Çoruh Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Artvin Çoruh Üniversitesi  Akademik Takvim, Artvin Çoruh Üniversitesi Yemek Listesi, Artvin Çoruh Üniversitesi Ders Kaydı, Artvin Çoruh Üniversitesi Ders Programı, Artvin Çoruh Üniversitesi Sınav Tarihleri, Artvin Çoruh Üniversitesi Vize Tatihleri, Artvin Çoruh Üniversitesi Final Tarihleri, Artvin Çoruh Üniversitesi Sınav Sonuçları, Artvin Çoruh Üniversitesi Vize Sonuçları, Artvin Çoruh Üniversitesi Final Sonuçları, Artvin Çoruh Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Artvin Çoruh Üniversitesi  OBS EDU giriş için OBS Artvin Çoruh Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Artvin Çoruh Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

 2017-2018 Bahar dönemi ders kayıt işlemleri sona ermiştir. Mazereti nedeni ile ders kaydı yapmayan öğrencilerin kayıtlı oldukları Fakülte/Meslek Yüksekokul/Enstitü Dekanlık/ Müdürlüğüne 23 Şubat 2018 cuma günü akşamına kadar mazeretlerini belirten dilekçe ile başvurmaları gerekmektedir. Belirtilen süre sonuna kadar mazeretlerini bildirmeyen ve ders kaydı yapmayan öğrenciler 2017-2018 Bahar yarıyılında ders ve sınavlara katılamaz ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

Artvin Çoruh Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Artvin Çoruh Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Artvin Çoruh Üniversitesi OİDB)  https://oidb.artvin.edu.tr/  adresinde hizmet vermektedir. Artvin Çoruh Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Artvin Çoruh Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ.


Artvin Çoruh Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik Takvimi, Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik Takvimi, Artvin Çoruh Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Artvin Çoruh Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Artvin Çoruh Üniversitesi DERS KAYITLARI

Artvin Çoruh Üniversitesi Ders Kayıtları;

ÖNLİSANS-LİSANS VE LİSANSÜSTÜ (YÜKSEK LİSANS-DOKTORA) PROGRAMLARINA KAYITLI TÜM ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE !

1-Üniversitemize kayıtlı olan (1., 2., 3. ve daha fazla yılında öğrenime devam edecek I. ve II. öğretim) tüm öğrenciler (Önlisans, Lisans, Lisansüstü) 05-11 Şubat 2018 tarihleri arasında öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak zorunlu ve seçmeli derslere ait ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir. Ders kayıt işlemlerinde öğrenciler önceki dönemlerden almadığı veya başarısız olduğu dersleri öncelikle almak zorundadırlar.

2- 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında özel öğrenci statüsünde başka bir üniversitede eğitime devam eden öğrenciler özel öğrenci olarak devam ettikleri üniversitenin ders kaydı esaslarına göre ders kaydı yapacaklardır.

3- Birinci öğretim (Gündüz) programlarına kayıtlı olup normal öğrenim süresini tamamlamış olan (Önlisans, Lisans, Lisansüstü)öğrenciler ile bir yükseköğretim programına kayıtlı iken daha sonraki tarihlerde ikinci bir yükseköğretim programına kayıt olan birinci öğretim öğrencileri 05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında vakıflar bankasına öğrenci numarası ile katkı payını ödemeleri ve öğrenci bilgi sistemine giriş yaparak ders kayıt işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

4- İkinci öğretim (Gece) programlarına kayıt yaptırmış olan tüm öğrenciler 05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini Vakıflar Bankasına öğrenci numarası ile ödemeleri gerekmektedir.

5- Sağlık alanında lisans tamamlama programlarına kayıtlı öğrenciler kayıtlı oldukları lisans programına ilişkin belirlenen  katkı payı/öğrenim ücreti ödemeleri gerekmektedir.

6- Uluslararası öğrenciler (Yabancı Uyruklu), Üniversitemizde kendi imkanları ile öğrenim gören yabancı uyruklu öğrenciler 05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini Vakıflar Bankasına öğrenci numarası ile ödemeleri gerekmektedir.

7- 2017-2018 eğitim öğretim yılı güz yarıyılında seçmeli BEB 103 Beden Eğitimi-I, GSB 103 Müzik-I, GSB 105 Halk Oyunları-I veGSB 107 Resim-I derslerinden herhangi birini seçen öğrenciler, bahar yarıyılında da BEB 104 Beden Eğitimi-II, GSB 104 Müzik II, GSB 106 Halk Oyunları-II ve GSB 108 Resim-II derslerinden birini seçmeleri gerekmektedir.

8- Yükseköğretim kurumlarında cari hizmet maliyetlerine öğrenci katkısı olarak alınacak katkı payları ve öğrenim ücretlerinin tespitine dair 21.10.2017 tarihli ve 30217 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri ile ilgili 2017/10918 Sayılı Bakanlar Kurulu Kararının 10/3. maddesinde “Öğrencinin kayıtlı olduğu sadece bir programın öğrenci katkı payı, Devletçe karşılanır. Birinci öğretim veya açık öğretim kapsamında bir programa kayıtlı iken aynı kapsamda ikinci bir yükseköğretim programına (çift ana dal programları hariç olmak üzere) kayıt yaptırılması halinde, ikinci programa ait öğrenci katkı payları, öğrencilerin kendileri tarafından karşılanır.” hükmü gereği ikinci üniversite olarak Üniversitemize yerleşen öğrenciler kayıt yaptırdıkları programın katkı payını ödemeleri gerekmektedir.

9- Engelli olduğuna dair sağlık raporunu sunan öğrencilerin ödemesi gereken katkı payı/öğrenim ücreti tutarlarından, engellilik oranı kadar indirim yapılır.

10- 2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılında yatay geçiş yoluyla Üniversitemize kayıt olan ve katkı payı/öğrenim Ücreti ödemesi gereken öğrencilerimizin 05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında öğrenim ücretlerini Vakıflar Bankasına öğrenci numarası ile ödemeleri gerekmektedir.

11- Katkı payı/Öğrenim Ücreti ödemesi gereken öğrenciler (Önlisans, Lisans, Lisansüstü)  katkı payı/öğrenim ücretini 05-09 Şubat 2018 tarihleri arasında ödemedikleri ve 05-11 Şubat 2018 tarihleri arasında ders kaydı yapmadıkları takdirde 2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar yarıyılında ders ve sınavlara katılamaz ve öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Katkı payı/öğrenim ücretini ödemeyen ve ders kaydı yapmayan öğrencilerin varsa girdikleri ders ve sınavlar geçersiz sayılır.

Katkı Payı/Öğrenim Ücretleri ile ilgili detaylı açıklamaları görmek için tıklayınız…

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Akademik Takvimini görmek için tıklayınız…


Artvin Çoruh Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Artvin Çoruh Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Adres : Artvin Çoruh Üniversitesi Rektörlüğü 08100 Seyitler, Merkez, Artvin, Türkiye
Telefon : 0 466 215 1000
Faks : 0 466 215 1055

(Visited 1.281 times, 4 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir