Beykoz Üniversitesi OİS, Beykoz Üniversitesi Öğrenci Giriş

Beykoz Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Beykoz Üniversitesi OBS Giriş, Beykoz Üniversitesi Öğrenci İşleri, Beykoz Üniversitesi OİS, Beykoz Üniversitesi Otomasyon, Beykoz Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Beykoz Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Beykoz Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Beykoz Üniversitesi OBS, Beykoz Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Beykoz Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Beykoz Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://ois.beykoz.edu.tr/auth/login adresinden ulaşılabilir.
Beykoz Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Beykoz Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Beykoz Üniversitesi  Akademik Takvim, Beykoz Üniversitesi Yemek Listesi, Beykoz Üniversitesi Ders Kaydı, Beykoz Üniversitesi Ders Programı, Beykoz Üniversitesi Sınav Tarihleri, Beykoz Üniversitesi Vize Tarihleri, Beykoz Üniversitesi Final Tarihleri, Beykoz Üniversitesi Sınav Sonuçları, Beykoz Üniversitesi Vize Sonuçları, Beykoz Üniversitesi Final Sonuçları, Beykoz Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Beykoz Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Beykoz Üniversitesi  OBS EDU giriş için OBS Beykoz Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Beykoz Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.


Beykoz Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Beykoz Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Beykoz Üniversitesi OİDB)  https://www.beykoz.edu.tr/icerik/95-ogrenci-isleri-iletisim adresinde hizmet vermektedir. Beykoz Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Beykoz Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Telefon 444 25 69
E-Posta ogrenciisleri@beykoz.edu.tr

Beykoz Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Beykoz Üniversitesi Akademik Takvimi, Beykoz Üniversitesi Akademik Takvimi, Beykoz Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Beykoz Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Beykoz Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Beykoz Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Beykoz Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Beykoz Üniversitesi DERS KAYITLARI

Beykoz Üniversitesi Ders Kayıtları;

2017 – 2018 eğitim-öğretim yılı Bahar Yarıyılı ders kayıtları 22– 26 Ocak 2018 tarihleri arasında ois.beykoz.edu.tr  adresinden dersleri seçmeniz ve danışman onayına göndermeniz ile gerçekleştirilecektir. Ders seçiminizi nasıl yapacağınızı https://beykoz.link/derssecmelinkinden inceleyebilirsiniz.

  • Dönem kaybı yaşamamanız için bu tarihler arasında ders seçimlerinizi gerçekleştirmeniz oldukça önemlidir.
  • 1. sınıfta okuyan öğrencilerimizin ders kayıtları ‘Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ tarafından yapılacağından öğrencilerimizin ders seçimi yapmalarına gerek yoktur.

Önemli Bilgilendirme

26 Kasım 2016 tarih ve 29187 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 6569 sayılı kanun gereğince; 2547 sayılı kanunun 44/C. (Değişik: 19/11/2014-6569/28 md.) maddesi uyarınca;

Okuduğu dönem sayısı 7 olan öğrencilerimizin azami öğrenim süresi 2017-2018 Bahar yarıyılı sonunda dolacaktır. Bu durumdaki öğrencilerimiz, 2018 Bahar yarıyılının sonunda müfredatlarında yer alan bütün derslerini almış olmak koşulu ile ek sınav hakkından yararlanabileceklerdir. Aksi takdirde öğrencilerin programdan ilişikleri kesilecektir.

Kanunda, “Geçici Madde 67 – (Ek: 19/11/2014-6569/32 md.) Bu maddenin yürürlüğe girdiği tarihte yükseköğretim kurumlarında kayıtlı olan öğrenciler bakımından azami sürelerin hesaplanmasında, daha önceki öğrenim süreleri dikkate alınmaz.” İfadesi de yer almaktadır. Bu konudaki eğitim durumunuzu OİS’te ana ekranda yer alan  Okuduğu Dönem Sayısı kısmından öğrenebilirsiniz.

Yönetmeliğin ilgili kısmı şöyledir;

“Azami eğitim öğretim süresini doldurup mezun olabilmek için son sınıf öğrencilerine, başarısız oldukları bütün dersler için iki ek sınav hakkı verilir. Bu sınavlar sonunda başarısız ders sayısını beş derse indirenlere bu beş ders için üç yarıyıl, ek sınavları almadan beş derse kadar başarısız olan öğrencilere dört yarıyıl, bir dersten başarısız olanlara ise öğrencilik hakkından yararlanmaksızın sınırsız, başarısız oldukları dersin sınavlarına girme hakkı tanınır.

Programdan mezun olmak için gerekli bütün derslerden geçer not aldıkları hâlde yönetmeliklerinde başarılı sayılabilmeleri için öngörülen not ortalamalarını sağlayamamaları sebebiyle ilişikleri kesilme durumuna gelen son dönem öğrencilerine not ortalamalarını yükseltmek üzere diledikleri derslerden sınırsız sınav hakkı tanınır.

Bunlardan uygulamalı, uygulaması olan ve daha önce alınmamış dersler dışındaki derslere devam şartı aranmaz.

Açılacak sınavlara, üst üste veya aralıklı olarak toplam üç eğitim-öğretim yılı hiç girmeyen öğrenci, sınırsız sınav hakkından vazgeçmiş sayılır ve bu haktan yararlanamaz. Öğrencilerin programlardan ilişikleri kesilir.

Sınırsız hak kullanma durumunda olan öğrenciler sınava girdiği ders başına öğrenci öğrenim ücretini ödemeye devam ederler. Ancak bu öğrenciler, sınav hakkı dışındaki diğer öğrencilik haklarından yararlanamazlar.”

Yönetmeliğin tümüne; http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=1.5.2547&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch= adresinden ulaşabilirsiniz. İlgili madde olan 44. Maddeyi inceleyebilirsiniz.

2017-2018 Yılı Lisans ve Önlisans Programları Akademik Takvimine https://beykoz.link/2017-2018akademiktakvim linkinden ulaşabilirsiniz.

Önemle duyurulur.


Beykoz Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Beykoz Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Telefon: 444 25 69
Faks: (0216) 413 9520
E-Posta: bilgi@beykoz.edu.tr
Kayıtlı Elektronik Posta (KEP): beykozedu@hs01.kep.tr

Kavacık Rektörlük Yerleşkesi

Adres: Vatan Caddesi No: 69 PK: 34805 Kavacık – Beykoz / İstanbul

Çubuklu BLMYO Yerleşkesi

Adres: Fırın Sokak No: 1 Çubuklu – Beykoz / İstanbul

Kavacık Hazırlık Yerleşkesi

Adres: Fatih Sultan Mehmet Cadddesi Şehit Er Cengiz Karcıoğlu Sk. No: 7 Kavacık Beykoz İstanbul

Birim İletişim

Ulaşım
(Visited 3.764 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir