Fırat Üniversitesi OBS, Fırat Üniversitesi Öğrenci Giriş

Fırat Üniversitesi Giriş, Ege Üniversitesi OBS, Fırat Üniversitesi Kampüs Yönetim Sistemi Giriş, Fırat Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi Giriş, Fırat Üniversitesi OBS Giriş, Fırat Üniversitesi Öğrenci İşleri, Fırat Üniversitesi UBYS, Fırat Üniversitesi Otomasyon, Fırat Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Fırat Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Fırat Üniversitesi Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Fırat Üniversitesi OBS, Fırat Üniversitesi Kayıt Bilgi Sistemi, Fırat Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Fırat Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://jasig.firat.edu.tr/cas/login?service=https://obs.firat.edu.tr/oibs/ogrenci adresinden ulaşılabilir.
Fırat Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, Fırat Üniversitesi OBS Giriş yapan Öğrenciler, Fırat Üniversitesi  Akademik Takvim, Fırat Üniversitesi Yemek Listesi, Fırat Üniversitesi Ders Kaydı, Fırat Üniversitesi Ders Programı, Fırat Üniversitesi Sınav Tarihleri, Fırat Üniversitesi Vize Tarihleri, Fırat Üniversitesi Final Tarihleri, Fırat Üniversitesi Sınav Sonuçları, Fırat Üniversitesi Vize Sonuçları, Fırat Üniversitesi Final Sonuçları, Fırat Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Fırat Üniversitesi Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Fırat Üniversitesi  OBS EDU giriş için OBS Fırat Üniversitesi Şifremi Unuttum, OBS Fırat Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.


Fırat Üniversitesi ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Fırat Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (Fırat Üniversitesi OİDB)  http://ogrenci.db.firat.edu.tr/ adresinde hizmet vermektedir. Fırat Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve Fırat Üniversitesi ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


Fırat Üniversitesi AKADEMİK TAKVİM

Fırat Üniversitesi Akademik Takvimi, Fırat Üniversitesi Akademik Takvimi, Fırat Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Fırat Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, Fırat Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Fırat Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Fırat Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

Fırat Üniversitesi DERS KAYITLARI

Fırat Üniversitesi Ders Kayıtları;

Ders kaydımı ne zaman yapmalıyım?
Her dönem ders kayıt haftası içerisinde öncelikli olarak önceki yıllardan alıp kaldığınız dersleri almanız kaydı ile ders seçiminizi Öğrenci İşleri Otomasyonu üzerinden yapıp danışman hocanızın onayına sunmanız gerekmektedir. (Danışman onayından geçip geçmediğini mutlaka kontrol ediniz, danışmanın onayı olmadan derslere devam edemezsiniz.)

Ders Kayıt Yenileme ne zaman ve nasıl yapılır?
Ders kayıt işlemlerinin tümünden öğrenci sorumludur. Kayıt yenileme işlemleri akademik takvimde gösterilen süre içerisinde yapılır. Bu süre içerisinde normal öğrenim süresinde programı tamamlayamayan normal öğrenim öğrencileri katkı payını, ikinci öğretim öğrencileri ise ikinci öğretim ücretini ödeyerek öğrenci otomasyon programında o yarıyılda/yılda alabileceği dersleri seçer. Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden ders seçim işlemini yapan öğrenciler, seçtiği derslerin danışmanları tarafından onaylanmasından sonra dersleri almış olurlar.

Ders kayıt işlemimi süresi içerisinde yapamadım,nereye başvurmalıyım?
Ders kaydı, akademik takvimde belirtilen kayıt süresi içinde yapılır. Bu süre haricinde ders kaydı yapılmaz ve öğrenci öğrencilik hakkından yararlanamaz. Ders kaydı yaptırılmayan dönem öğretim süresine dahildir.

Ders Ekleme-Ders Bırakma işlemi nasıl yapılır?
Ders Ekleme-Ders Bırakma işlemleri Akademik takvimde belirtilen süre içinde danışman gözetiminde yapılır.

Yoklama ve sınav listesinde isim görünmüyorsa ne yapılmalıdır?
Bu konuda birçok olasılık olabilir, örneğin ders kaydı yapılmamıştır,ders kaydı danışman tarafından onaylanmamış olabilir ya da ilgili dersi bir başka şubede alınıyor olabilir. En kısa zamanda Öğrenci işleri Daire Başkanlığına bildirilmesi gerekmektedir.

Devamsızlık hakkım ne kadardır?
Öğrenci ilk kez aldığı ve devamsızlığı nedeniyle tekrarlayacağı teorik derslerin en az % 70’ini; teorik ders dışındaki her türlü uygulama çalışmasını en az % 80’ine devam etmek zorundadır.

Ders programları ve ders içerikleri ile ilgili sorunlarımı nerede çözebilirim?
Ders programı ve ders içerikleri ile ilgili sorunlarınız için bölüm başkanlığınız ile görüşünüz.

 


Fırat Üniversitesi İLETİŞİM BİLGİLERİ

Fırat Üniversitesi İletişim, Adres ve Telefon Bilgileri:

Adres: Fırat Üniversitesi Rektörlüğü 23119 ELAZIĞ/TÜRKİYE

Üniversite Ana Santral: +90 424 2370000

Faks: +90 424 2122717

(Visited 3.745 times, 10 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir