ADYÜ OBS Giriş, Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Otomasyonu, Adıyaman Üniversitesi OBS

ADYÜ OBS Giriş, Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Otomasyonu, Adıyaman Üniversitesi OBS. Adıyaman Üniversitesi Otomasyon, Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. Adıyaman Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. ADYÜ Bilgi Yönetim Sistemi (Öğrenci Girişleri Adıyaman Üniversitesi ÖBS, Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Giriş,) Adıyaman Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine https://obs.adiyaman.edu.tr/ adresinden ulaşılabilir.
Adıyaman Üniversitesi Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi, ADYÜ OBS Giriş yapan Öğrenciler, Adıyaman Üniversitesi Akademik Takvim, Adıyaman Üniversitesi Yemek Listesi, Adıyaman Üniversitesi Ders Kaydı, Adıyaman Üniversitesi Ders Programı, Adıyaman Üniversitesi Sınav Tarihleri, Adıyaman Üniversitesi Vize Tatihleri, Adıyaman Üniversitesi Final Tarihleri, Adıyaman Üniversitesi Sınav Sonuçları, Adıyaman Üniversitesi Vize Sonuçları, Adıyaman Üniversitesi Final Sonuçları, Adıyaman Üniversitesi Bütünleme Sonuçları, Adıyaman Üniversitesi Yaz Okulu Dersleri, Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
 

Adresinde giriş yapabilirsiniz. Adıyaman Üniversitesi OBS EDU giriş için, OBS Adıyaman Üniversitesi Şifremi Unuttum,OBS Adıyaman Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

*** Otomasyon Şifresiyle sisteme giremeyen öğrenciler Giriş Sayfasında bulunan “Şifremi Unuttum”dan yeniden şifre almaları gerekmektedir. İlk şifre oluştururken problem yaşayan ya da şifrelerini sıfırlamak isteyenler öğrenciler bölüm sekreterliklerine başvurularını yapabilirler.

  Bütün öğrencilerimiz, kendi otomasyon sistemlerinden elektronik imzalı öğrenci belgesi ve transkript alabileceklerdir. Belge talep kılavuzu için tıklayınız.Ayrıca öğrenci belgesi e-imzalı olarak E-devlet’ten; ıslak imzalı olarak ilgili Enstitü/Fakülte/Yüksekokulu/Meslek Yüksekokulu Bölüm Sekreterliğinden ya da Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından alınabilir.

 • BURS BAŞARI KRİTERİNDE DEĞİŞİKLİK

Her eğitim kurumu kendi kriterini kendi kurullarında belirlediği için eğitim kurumları arasında standart bir başarı kriteri oluşturulamamıştır. 667 sayılı KHK ile kapatılan okulların öğrencileri ile ilgili her türlü karar almaya Yükseköğretim Kurulu yetkilendirilmiştir.

Yükseköğretim Yürütme Kurulu 02.11.2016 tarihli toplantısında başarı kıstasını belirlemiştir. Kurumumuz Yönetim Kuruluda 29.11.2016 tarih ve 906/9845 sayılı kararı ile kapatılan okul öğrencilerinin başarı durumları hakkında Yükseköğretim Kurulu değerlendirmesini benimseyerek 4’lüksistem üzerinden genel not ortalaması 2 ve üzeri olan öğrencilerin başarılı olarak değerlendirilmesini kabul etmiştir.

Kurumumuzca öğrenci bilgileri YÖKSİS’ ten takip edilecektir.


ADYÜ ÖĞRENCİ DEKANLIĞI

Adıyaman Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı (ADYÜ OİDB)  http://oidb.adiyaman.edu.tr/ adresinde hizmet vermektedir. Adıyaman Üniversitesi İletişim Bilgilerini, Adres ve Telefonunu öğrenmek ve ADYÜ ÖİDB’da işlem yapmak için TIKLAYINIZ


ADYÜ AKADEMİK TAKVİM

Adıyaman Üniversitesi Akademik Takvimi, ODYÜ Akademik Takvimi, Adıyaman Üniversitesi Güncel Akademik Takvimi, Adıyaman Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi, ADYÜ Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi, Adıyaman Üniversitesi Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi,
Adıyaman Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

ADYÜ DERS KAYITLARI

Adıyaman Üniversitesi Ders Kayıtları, ADYÜ Ders Kayıtları,

DERS SEÇİMİ, DANIŞMAN ONAYI ve KATKI PAYI/ ÖĞRENİM ÜCRETİNİN YATIRILMASI İŞLEMLERİ

2017-2018 Eğitim-Öğretim yılı Bahar Yarıyılı kayıt yenileme işlemleri tüm öğrencilerimiz tarafından (ders kayıtlarını ve harç yatırma) 29.01.2018-06.02.2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

 

 • Üniversitemiz 1. Sınıf öğrencileri de ders kayıtlarını kendileri yapacaktır.

 

 • Katkı payı/öğrenim ücreti ödemesi gereken öğrenciler; “Ders Kayıt Ekranı-Ödenmesi Gereken Ücret” alanında yazan miktarı öğrenci numaraları ile; Türkiye’deki herhangi bir Halk Bankası Şubesinden, ATM veya Havale yoluyla (ödemenin kesinlikle EFT ile yapılmaması) yatırması ve sonrasında ders kayıt işlemini yapması gerekmektedir.
 • Öğrenciler kendi ekranlarında ders seçimi yaptıktan sonra “Kontrol Et” butonu kullanılarak dersler kontrol edildikten sonra “Kesinleştir” butonu kullanılarak işlem tamamlanır.
 • Ders seçimi yapan öğrencilerin ders kayıtları, danışmanın kontrolü ve onayından sonra kesinleşir. ( Danışman tarafından onay verilmeyen derslerin kaydı yapılamaz ve bu dersler kayıtlanmış olarak kabul ) Öğrenciler ders kaydını kesinleştirdikten sonra danışmanlarının ders onayını yapıp yapmadıklarını (29.01.2018-09.02.2018 tarihleri arasında) takip etmeli, herhangi bir sorun olması halinde ise danışmanlarıyla irtibata geçmelidir.

NOT: Ders Seçimi ve Kayıt Yenileme ile ilgili yapılan her işlem tarih, saat ve kullanıcı bazında kayıt altına alınmaktadır. Bu nedenle tüm sorumluluk kayıt yenileme yapan öğrenciye ve Akademik Danışmana aittir.

DERS KAYIT KILAVUZU

 1. http://adiyaman.edu.tr/TR adresinden, kullanıcı adınız ve şifreniz ile Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapınız. Öğrenciler, bulundukları yerden  http://obs.adiyaman.edu.tr/oibs/ogrenci/login.aspx sayfasından kullanıcı adı ve şifreleriyle kayıt yenileme ve ders alma işlemlerini gerçekleştirebilirler.

 

 1. Belirlenen harç miktarını yatırdıktan sonra öğrenci numaranız ve şifreniz ile Öğrenci otomasyon Sistemine giriş yaptıktan sonra sayfanızın altındaki “Ders ve Dönem İşlemleri” menüsündeki “Ders Kayıt” butonuna tıklayınız. (Katkı payı/öğrenim ücretini yatırması gereken öğrencilerimiz, bankaya katkı payınızı yatırdığınız halde sistemde borcu olduğuna dair bir uyarı alıyor ise banka tahsilât işlemleri güncellenmemiştir. Sistemden çıkıp bir süre sonra tekrar deneyiniz.)

 

 1. Ders Kayıt menüsünden öğrenci bilgi sistemine girdiğiniz zaman karşınıza aşağıdaki gibi bir pencere gelecektir.

1. Kısım

 

2. Kısım

 

 1. Üstte yer alan birinci kısım, bu yarıyılda alacağınız derslerin listelendiği bölümdür. (Dönem dersleri)
 2. Bu bölümde seçeceğiniz derslerin sol tarafındaki butona (+) tıklayarak istediğiniz dersleri ekleyebilirsiniz. Çıkarmak istediğinizde (-) butonu ile eklediğiniz dersleri seçilen dersler listesinden çıkarabilirsiniz.
 3. Şayet alttan başarısız dersiniz ile daha önceden hiç almadığınız dersleriniz var ise öncelikle bu derslerinizi ve daha sonrasında ilgili dönemde almanız gereken AKTS miktarı kadar dersi seçerek alabilirsiniz. (Alttan dersler-Dönem Dersleri)
 4. İlgili dönemde almanız gereken tüm dersleri seçtiyseniz Kesinleştir butonuna basınız. (Kesinleştir butonuna basmadığınız takdirde ders kaydı işleminiz tamamlanmayacaktır. Bu durumda yoklama çizelgelerinde, sınav çizelgelerinde isminiz görünmeyecektir.)
 5. Ders kaydı yapmadı veya onaylanmadı ise “Kesinleştirmedi”, ders kaydını yaptı ise “Kesinleştirdi” olarak görünür. Kesinleştirme işleminden sonra seçtiğiniz ders kaydı üzerinden herhangi bir değişiklik yapamazsınız. Mutlaka Akademik Danışmanınız ile görüşüp ders kaydınızı onaylatınız.
 6. Ders kayıt işlemlerini tamamlayan tüm öğrencilerimizin 01.2018-09.02.2018 tarihleri arasında kendi sayfalarından danışman onayının yapılıp, yapılmadığını ve ders kaydının doğru olup, olmadığını kontrol etmeleri gerekmektedir.  Aksi halde ders kaydında yapılan olası hatalardan öğrenci sorumlu olacaktır. Danışman onayı yapılmayan ders kayıtları geçersiz sayılacaktır. Danışman onayından sonra ders kayıt çıktısının bir kopyasını Akademik Danışmanınızdan almayı unutmayınız! (Dönem sonuna kadar saklamanızda fayda vardır.)

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Kayıt Yenileme Rehberi İçin Tıklayınız.


ADYÜ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Adıyaman Üniversitesi İletişim,Adres ve Telefon Bilgileri:

Adres : Adıyaman Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı
Telefon : 0416 223 38 00 / 0416 223 38 18
Fax : 0416 223 38 36
E-mail oidb@adiyaman.edu.tr

 

(Visited 7.365 times, 6 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir