AtaUni OBS Giriş, Atatürk Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi

AtaUni OBS Giriş, Atatürk Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi. AtaÜni ÖBS Öğrenci Girişi,  Atatürk Üniversitesi Otomasyon, Erzurum Atatürk Üniversitesi Kampüs Bilgi Yönetim Sistemi. Atatuni Bilgi Yönetim Sistemi

Ankara Üniversitesi Öğrencileri Eğitim Öğrenim İşlemlerini https://obs.atauni.edu.tr/   adresinden yada aşağıdaki linkten ulaşabilirler.

Atatürk Üniversitesi  Öğrenci  Bilgi Yönetim Sistemi Atauni OBS Otomasyon Giriş yapan Öğrenciler,  Akademik Takvim, Yemek Listesi,  Ders Kaydı,  Ders Programı, Sınav Tarihleri,  Vize Tarihleri, Final Tarihleri,  Sınav Sonuçları,  Vize Sonuçları,  Final Sonuçları,  Bütünleme Sonuçları, Öğrenci Harç Durum Bilgileri, Devamsızlık Bilgileri ve Not Bilgilerini öğrenebilirler.
Atatürk Üniversitesi OBS-AtaUni-EDU giriş için Atatürk Üniversitesi Öğrenci Şifremi Unuttum, Atatürk Üniversitesi İlk defa Şifre alacağım diyorsanız yukarıdaki linki tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi WEB SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ


 ANKARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI

Atatürk Üniversitesi

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı

Atatürk Üniversitesi Öğrenci İşleri Binası

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına Ziyaret Etmek İçin TIKLAYINIZ


ATAUNİ AKADEMİK TAKVİM

Atatürk Üniversitesi Akademik Takvimi, ATAUNİ Akademik Takvimi, Güncel Akademik Takvimi, Ankara Üniversitesi Akademik Takvim 2018 Bahar Dönemi,  Akademik Takvimi 2019 Güz Dönemi,  Akademik Takvimi 2019 Bahar Dönemi
Atattürk Üniversitesi Akademik Takvim İçin TIKLAYINIZ

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ

Atatürk Üniversitesi’nin tarihçesi, Türkiye Cumhuriyeti’nin önemli projelerinden birinin gerçekleşme öyküsüdür.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, 1 Kasım 1937 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclis’inde yasama yılını açış konuşmasında Doğu Anadolu’da büyük bir üniversite kurmanın gereğini ifade ederek, bu husustaki çalışmaları başlatma talimatı vermişti.

Atatürk’ün ölümünün ardından bu çalışmalara 12 yıl ara verildikten sonra konu; 1 Kasım 1950’de 3.Cumhurbaşkanı Celal Bayar tarafından Büyük Millet Meclisi’nin açılışı nutkunda tekrar gündeme getirildi. Bu uyarı üzerine, 2.Menderes Hükümeti konuyu programına alarak, Milli Eğitim Bakanlığı üniversiteler bürosu “Doğu illerinde bir yüksek öğretim ve kültür merkezi vücuda getirilmesi” hususunda üniversite rektörlüklerine 11.6.1951 tarih ve XIV/5366 sayı ile birer yazı göndererek Bilim Komisyonu kurmaları isteğinde bulundu. Bunun üzerine konu Üniversitelerarası Kurul’da görüşüldükten sonra o dönem mevcut bulunan 3 üniversitenin senatolarınca seçilen 5’er kişiden oluşan toplam 15 kişilik Bilim Komisyonu kuruldu. Bu komisyon, 27.7.1951 tarihinde Ankara’da Milli Eğitim Bakanı Tevfik İleri başkanlığında ilk toplantısını yaparak, Doğu illerinde bir inceleme gezisi yapmaya karar verdi. Ardından da Cumhurbaşkanı Celal Bayar ile birlikte bu geziye çıkıldı.

 

 

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ İLETİŞİM BİLGİLERİ

Atatürk Üniversitesi

Rektörlük

Atatürk Üniversitesi 25240 Erzurum

https://www.atauni.edu.tr/rektorluk

+90 442 2361014
(Visited 15.524 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir