Afyon Nitelikli Liseleri Hangileri, Afyon Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Afyon Nitelikli Liseleri Hangileri, Afyon Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Afyon ve Başmakçı , Bayat , Bolvadin , Çay , Çobanlar , Dazkırı ,Dinar , Emirdağ , Evciler , Hocalar , İhsaniye , İscehisar , Kızılören , Merkez , Sandıklı , Sinanpaşa , Sultandağı , Şuhut  , ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Afyon LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Afyon Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AFYON’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Afyon’da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı.Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi,sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Afyon’da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

AFYON’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Afyon Nitelikli Liseleri 2018

Afyon’da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Afyon’da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Afyon’da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Afyon’da 2018 Liseye Geşis Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Afyon’da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 7-9  arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Afyon’da Hangi Liselere sınfavla öğrenci alacak? Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Afyon ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Afyon’da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

Afyon’da LGS İle Öğrenci Alacak Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Bolvadin Ayfer-Ceylan EMET Fen Lisesi 3 90
Bolvadin Raziye Sultan-Yusuf Kayabaşı Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Dinar Dinar Fen Lisesi 3 90
Merkez Afyonkarahisar Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Merkez Sahipata Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Merkez Afyonkarahisar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Merkez Afyon Lisesi 4 120
Merkez Süleyman Demirel Fen Lisesi 4 120
Merkez TOKİ Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Sandıklı Sandıklı Türk Telekom Fen Lisesi 3 90
(Visited 792 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir