Artvin Nitelikli Liseleri Hangileri?

Artvin Nitelikli Liseleri Hangileri? Artvin Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Artvin ve Aladağ, Ceyhan, Çukurova, Feke, İmamoğlu, Karaisalı, Karataş, Kozan, Pozantı, Saimbeyli, Sarıçam, Seyhan, Tufanbeyli, Yumurtalık, Yüreğir ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Artvin LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Artvin Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ARTVİN’DE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Artvin ‘de Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı.Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi,sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Artvin ‘de 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

ARTVİN’DE LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Artvin Nitelikli Liseleri 2018

Artvin ‘de yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Artvin ‘de LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Artvin ‘de LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Artvin ‘de 2018 Liseye Geşis Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Artvin ‘de MEB tarafından belirlenen, yalnızca 30-35  arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Artvin ‘de Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

Artvin ‘de LGS İle Öğrenci Alacak Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi 3 90
Hopa Hopa Anadolu İmam Hatip Lisesi Proje Okulu 2 60
Merkez Artvin Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Artvin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Artvin Fen Lisesi 3 90
Merkez Artvin Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
(Visited 242 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir