Iğdır Nitelikli Liseleri Hangileri, Iğdır Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Iğdır Nitelikli Liseleri Hangileri, Iğdır Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Iğdır Nitelikli Okullar 2018 ve Aralık, Karakoyunlu, Merkez, Tuzluca ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Iğdır LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Iğdır Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

IĞDIR’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Iğdır ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Iğdır ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

IĞDIR’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Iğdır Nitelikli Liseleri 2018

Iğdır ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Iğdır ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Iğdır ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Iğdır ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Iğdır ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 1-6arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Iğdır ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Iğdır ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Iğdır ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Iğdır ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Iğdır ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez Şehit Emin Güner Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Iğdır Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Haydar Aliyev Fen Lisesi 4 120
Merkez Mehmet Murat İşler Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
(Visited 295 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir