Karaman Nitelikli Liseleri Hangileri, Karaman Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Karaman Nitelikli Liseleri Hangileri, Karaman Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Karaman Nitelikli Okullar 2018 ve Ayrancı, Başyayla, Ermenek, Kazımkarabekir, Merkez, Sarıveliler  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Karaman LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Karaman Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KARAMAN’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Karaman ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Karaman ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

KARAMAN’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Karaman Nitelikli Liseleri 2018

Karaman ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Karaman ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Karaman ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Karaman ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Karaman ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 5-6 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Karaman ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Karaman ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Karaman ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Karaman ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Karaman ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Ermenek Ermenek Uysal-Hasan Kalan Fen Lisesi 3 90
Merkez 15 Temmuz Şehit Muhammed Yalçın Kız Anadolu İma 3 90
Merkez Prof. Dr. Ömer Dinçer Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Temizel-Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Karaman Necip Fazıl Kısakürek Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Merkez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi 4 120
(Visited 317 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir