Kırıkkale Nitelikli Liseleri Hangileri, Kırıkkale Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Kırıkkale Nitelikli Liseleri Hangileri, Kırıkkale Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Kırıkkale Nitelikli Okullar 2018 ve Bahşili, Balışeyh, Çelebi, Delice, Karakeçili, Keskin, Merkez, Sulakyurt, Yahşihan  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Kırıkkale LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Kırıkkale Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KIRIKKALE’DE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Kırıkkale ‘de Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Kırıkkale ‘de 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

KIRIKKALE’DE LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Kırıkkale Nitelikli Liseleri 2018

Kırıkkale ‘de yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Kırıkkale ‘de LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Kırıkkale ‘de LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Kırıkkale ‘de 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Kırıkkale ‘de MEB tarafından belirlenen, yalnızca 3-5 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Kırıkkale ‘de Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Kırıkkale ‘de Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Kırıkkale ‘de ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Kırıkkale ‘de hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Kırıkkale ‘de Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez Beşir Atalay Anodolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Şehit Alpaslan Yazıcı Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Kırıkkale Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Merkez Kırıkkale Fen Lisesi 4 120
Merkez Osmangazi Fen Lisesi 4 120
(Visited 778 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir