Kırşehir Nitelikli Liseleri Hangileri, Kırşehir Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Kırşehir Nitelikli Liseleri Hangileri, Kırşehir Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Kırşehir Nitelikli Okullar 2018 ve Akçakent, Akpınar, Boztepe, Çiçekdağı, Kaman, Merkez, Mucur  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Kırşehir LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Kırşehir Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KIRŞEHİR’DE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Kırşehir ‘de Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Kırşehir ‘de 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

KIRŞEHİR’DE LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Kırşehir Nitelikli Liseleri 2018

Kırşehir ‘de yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Kırşehir ‘de LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Kırşehir ‘de LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Kırşehir ‘de 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Kırşehir ‘de MEB tarafından belirlenen, yalnızca 5-7 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Kırşehir ‘de Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Kırşehir ‘de Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Kırşehir ‘de ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Kırşehir ‘de hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Kırşehir’de Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Kaman Kaman Fen Lisesi 3 90
Merkez Abdulkadir Özcan Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Fatımatüz Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Kırşehir Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Merkez Prof. Dr. İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi 4 120
(Visited 475 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir