Mardin Nitelikli Liseleri Hangileri, Mardin Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Mardin Nitelikli Liseleri Hangileri, Mardin Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Mardin Nitelikli Okullar 2018 ve Artuklu, Dargeçit, Derik, Kızıltepe, Mazıdağı, Midyat, Nusaybin, Ömerli, Savur, Yeşilli  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Mardin LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Mardin Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

MARDİN’DE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Mardin ‘de Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Mardin ‘de 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

MARDİN’DE LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Mardin Nitelikli Liseleri 2018

Mardin ‘de yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Mardin ‘de LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Mardin ‘de LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Mardin ‘de 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Mardin ‘de MEB tarafından belirlenen, yalnızca 3-4 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Mardin ‘de Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Mardin ‘de Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Mardin ‘de ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Mardin ‘de hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Mardin ‘de Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Artuklu Artuklu Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Artuklu Mardin Anadolu Lisesi 5 150
Artuklu Mardin Fen Lisesi 4 120
Artuklu Mardin İMKB Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Kızıltepe Kızıltepe Özcan Yıldız Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Kızıltepe Şehit Şeyhmuz Demir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Kızıltepe Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Kızıltepe Kızıltepe Anadolu Lisesi 4 120
Kızıltepe Kızıltepe Fen Lisesi 3 90
Midyat Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Midyat Midyat Anadolu Lisesi 4 120
Midyat Midyat Fen Lisesi 4 120
Nusaybin Nusaybin Zeynelabidin Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Nusaybin Nusaybin Anadolu Lisesi 4 120
(Visited 679 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir