Muğla Nitelikli Liseleri Hangileri, Muğla Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Muğla Nitelikli Liseleri Hangileri, Muğla Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Muğla Nitelikli Okullar 2018 ve Bodrum, Dalaman, Datça, Fethiye, Kavaklıdere, Köyceğiz, Marmaris, Menteşe, Milas, Ortaca, Seydikemer, Ula, Yatağan ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Muğla LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Muğla Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

MUĞLA’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Muğla ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Muğla ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

MUĞLA’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Muğla Nitelikli Liseleri 2018

Muğla ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Muğla ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Muğla ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Muğla ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Muğla ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 7-8 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Muğla ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Muğla ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Muğla ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Muğla ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Muğla ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Bodrum Şehit Türkmen Tekin Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Bodrum Bodrum Anadolu Lisesi 4 120
Fethiye Fethiye Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Fethiye Mustafa Kemal Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Fethiye Belediye Fen Lisesi 3 90
Köyceğiz Köyceğiz Fen Lisesi 4 120
Marmaris Halıcı Ahmet Urkay Anadolu Lisesi 4 120
Menteşe Muğla Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Menteşe Menteşe Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Menteşe Muğla 75. Yıl Fen Lisesi 4 120
Milas Şehit Murat İnci Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Milas Sebahattin Akyüz Fen Lisesi 4 120
(Visited 805 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir