Nevşehir Nitelikli Liseleri Hangileri, Nevşehir Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Nevşehir Nitelikli Liseleri Hangileri, Nevşehir Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Nevşehir Nitelikli Okullar 2018 ve Acıgöl, Avanos, Derinkuyu, Gülşehir, Hacıbektaş, Kozaklı, Merkez, Ürgüp  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Nevşehir LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Nevşehir Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

NEVŞEHİR’DE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Nevşehir ‘de Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Nevşehir ‘de 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

NEVŞEHİR’DE LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Nevşehir Nitelikli Liseleri 2018

Nevşehir ‘de yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Nevşehir ‘de LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Nevşehir ‘de LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Nevşehir ‘de 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Nevşehir ‘de MEB tarafından belirlenen, yalnızca 3-5  arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Nevşehir ‘de Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Nevşehir ‘de Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Nevşehir ‘de ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Nevşehir ‘de hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Nevşehir ‘de Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez Diriliş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Recep Tayyip Erdoğan Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Nevşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez H. Avni İncekara Fen Lisesi 3 90
Merkez Nevşehir Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Merkez Nevşehir Lisesi 3 90
Ürgüp Ürgüp Tesan Fen Lisesi 3 90
(Visited 523 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir