Ağrı Nitelikli Liseleri Hangileri, Ağrı Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Ağrı Nitelikli Liseleri Hangileri, Ağrı Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Ağrı ve Diyadin, Doğubayazıt, Eleşkirt, Hamur, Merkez, Patnos, Taşlıçay, Tutak  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Ağrı LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Ağrı Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AĞRI’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Ağrı’da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı.Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi,sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Ağrı’da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

AĞRI’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Ağrı Nitelikli Liseleri 2018

Ağrı’da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Ağrı’da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Ağrı’da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Ağrı’da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Ağrı’da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 3 okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Ağrı’da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Ağrı’da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Ağrı’da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

Ağrı’da LGS İle Öğrenci Alacak Muhtemele Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Doğubayazıt Fatımatü Zehra Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Ağrı Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Nurettin Dolgun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Ağrı Dağı Anadolu Lisesi 5 150
Merkez Ağrı Hüseyin Celal Yardımcı Fen Lisesi 4 120
Merkez Türk Telekom Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Patnos Patnos Selahattin Eyyubi Fen Lisesi 4 120
(Visited 462 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir