Amasya Nitelikli Liseleri Hangileri, Amasya Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Amasya Nitelikli Liseleri Hangileri, Amasya Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Amasya ve Göynücek, Gümüşhacıköy, Hamamözü, Amasya, Merzifon, Suluova, Taşova  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Amasya LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Amasya Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AMASYA’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Amasya’da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı.Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi,sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Amasya’da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

AMASYA’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Amasya Nitelikli Liseleri 2018

Amasya’da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Amasya’da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Amasya’da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Amasya’da 2018 Liseye Geşis Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Amasya’da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 5-7 okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Amasya’da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Amasya’da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Amasya’da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

Amasya’da LGS İle Öğrenci Alacak Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez Türk Telekom Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Şehit Gültekin Tırpan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Amasya Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Merkez Macit Zeren Fen Lisesi 3 90
Merzifon Şehit Ahmet Özsoy Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merzifon Merzifon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merzifon Merzifon Fen Lisesi 3 90
Suluova Şehit Hüseyin Kavaklı Fen Lisesi 3 90
(Visited 550 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir