Aydın Nitelikli Liseleri Hangileri, Aydın Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Aydın Nitelikli Liseleri Hangileri, Aydın Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Aydın ve Bozdoğan, Buharkent, Çine, Didim, Efeler, Germencik, İncirliova, Karacasu, Karpuzlu, Koçarlı, Köşk, Kuşadası, Kuyucak, Nazilli, Söke, Sultanhisar, Yenipazar ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Aydın LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Aydın Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

AYDIN’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Aydın’da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı.Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi,sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Aydın’da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

AYDIN’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Aydın Nitelikli Liseleri 2018

Aydın’da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Aydın’da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Aydın’da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Aydın’da 2018 Liseye Geşis Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Aydın’da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 7-9  arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Aydın’da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Aydın’da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Aydın’da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

Aydın’da LGS İle Öğrenci Alacak Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Çine Çine Madran Anadolu Lisesi 3 90
Didim Esra Karakaya Anadolu Lisesi 3 90
Efeler Adnan Menderes Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Efeler Aydın Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Efeler Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Efeler Aydın Fen Lisesi 3 90
Efeler Aydın Lisesi 5 150
Efeler Aydın Sosyal Bilimler Lisesi 2 60
Germencik Ortaklar Fen Lisesi 3 90
Kuşadası Kuşadası Makbule Hasan Uçar Anadolu Lisesi 4 120
Nazilli Asımın Nesli Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Nazilli Nazilli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Nazilli Nazilli Fen Lisesi 3 90
Nazilli Nazilli Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Söke Söke Yavuz Selim Anadolu Lisesi 4 120
(Visited 626 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir