Çankırı Nitelikli Liseleri Hangileri, Çankırı Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Çankırı Nitelikli Liseleri Hangileri, Çankırı Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Çankırı Nitelikli Okullar 2018 ve Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Merkez, Orta, Şabanözü, Yapraklı ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Çankırı LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Çankırı Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ÇANKIRI’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Çankırı ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Çankırı ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

ÇANKIRI’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Çankırı Nitelikli Liseleri 2018

Çankırı ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Çankırı ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Çankırı ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Çankırı ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Çankırı ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 2-3 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Çankırı ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Çankırı ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Çankırı ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Çankırı ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Çankırı ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez Hacı Murad-ı Veli Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Çankırı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Çankırı Şehit Mehmet Ata Mesleki ve Teknik Anadolu 1 30
Merkez Nevzat Ayaz Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Merkez Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Fen Lisesi 4 120
(Visited 362 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir