Gümüşhane Nitelikli Liseleri Hangileri, Gümüşhane Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Gümüşhane Nitelikli Liseleri Hangileri, Gümüşhane Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Gümüşhane Nitelikli Okullar 2018 ve Kelkit, Köse, Kürtün, Merkez, Şiran, Torul  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Gümüşhane LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Gümüşhane Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

GÜMÜŞHANE’DE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Gümüşhane ‘de Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Gümüşhane ‘de 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

GÜMÜŞHANE’DE LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Gümüşhane Nitelikli Liseleri 2018

Gümüşhane ‘de yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Gümüşhane ‘de LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Gümüşhane ‘de LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Gümüşhane ‘de 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Gümüşhane ‘de MEB tarafından belirlenen,  okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Gümüşhane ‘de Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Gümüşhane ‘de Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Gümüşhane ‘de ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Gümüşhane ‘de hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Gümüşhane ‘de Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Kelkit Kelkit Abdulhamit Han Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Fatih Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Gümüşhane Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Gümüşhane Türk Telekom Fen Lisesi 3 90
Merkez Mareşal Çakmak Sosyal Bilimler Lisesi 2 60
Şiran Şiran Fen Lisesi 3 90
(Visited 170 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir