Elazığ Nitelikli Liseleri Hangileri, Elazığ Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Elazığ Nitelikli Liseleri Hangileri, Elazığ Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Elazığ Nitelikli Okullar 2018 ve Ağın, Alacakaya, Arıcak, Baskil, Karakoçan, Keban, Kovancılar, Maden, Merkez, Palu, Sivrice  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Elazığ LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Elazığ Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ELAZIĞ’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Elazığ ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Elazığ ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

ELAZIĞ’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Elazığ Nitelikli Liseleri 2018

Elazığ ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Elazığ ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Elazığ ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Elazığ ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Elazığ ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 5-7 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Elazığ ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Elazığ ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Elazığ ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Elazığ ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Elazığ ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi 5 150
Merkez Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Cemil Meriç Fen Lisesi 4 120
Merkez Çubukbey Anadolu Lisesi 3 90
Merkez Elazığ Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Merkez Kaya Karakaya Fen Lisesi 4 120
Merkez Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi 5 150
(Visited 1.214 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir