Zonguldak Nitelikli Liseleri Hangileri, Zonguldak Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Zonguldak Nitelikli Liseleri Hangileri, Zonguldak Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Zonguldak Nitelikli Okullar 2018 ve Alaplı, Çaycuma, Devrek, Ereğli, Gökçebey, Kilimli, Kozlu, Merkez  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Zonguldak LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Zonguldak Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ZONGULDAK’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Zonguldak ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Zonguldak ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

ZONGULDAK’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Zonguldak Nitelikli Liseleri 2018

Zonguldak ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Zonguldak ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Zonguldak ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Zonguldak ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Zonguldak ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 7-10 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Zonguldak ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Zonguldak ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Zonguldak ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Zonguldak ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Zonguldak ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Çaycuma Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Fen Lisesi 3 90
Devrek Sabahat-Cemil Ulupınar Fen Lisesi 3 90
Ereğli Ereğli Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Karadeniz Ere 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Kdz. Ereğli İbrahim-Süheyla İzmirli Fen Lisesi 3 90
Merkez Şehit Gökhan Esen Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Zonguldak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Zonguldak Fen Lisesi 4 120
Merkez Zonguldak İMKB Anadolu Lisesi 3 90
(Visited 447 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir