Giresun Nitelikli Liseleri Hangileri, Giresun Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Giresun Nitelikli Liseleri Hangileri, Giresun Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Giresun Nitelikli Okullar 2018 ve Alucra, Bulancak, Çamoluk, Çanakçı, Dereli, Doğankent, Espiye, Eynesil, Görele, Güce, Keşap, Merkez, Piraziz, Şebinkarahisar, Tirebolu, Yağlıdere  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Giresun LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Giresun Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

GİRESUN’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Giresun ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Giresun ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

GİRESUN’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Giresun Nitelikli Liseleri 2018

Giresun ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Giresun ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Giresun ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Giresun ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Giresun ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 4-5 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Giresun ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Giresun ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Giresun ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Giresun ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Giresun ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Bulancak Bulancak Fen Lisesi 3 90
Espiye Espiye Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Görele Görele Nihat Gürel Fen Lisesi 3 90
Keşap Keşap Fen Lisesi 3 90
Merkez Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Giresun 125. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Giresun Fen Lisesi 4 120
Merkez Giresun Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Piraziz Piraziz İsmail Yücel Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Şebinkarahisa Şebinkarahisar Fen Lisesi 2 60
(Visited 582 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir