Şırnak Nitelikli Liseleri Hangileri, Şırnak Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Şırnak Nitelikli Liseleri Hangileri, Şırnak Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Şırnak Nitelikli Okullar 2018 ve Beytüşşebap, Cizre, Güçlükonak, İdil, Merkez, Silopi, Uludere  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Şırnak LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Şırnak Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ŞIRNAK’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Şırnak ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Şırnak ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

ŞIRNAK’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Şırnak Nitelikli Liseleri 2018

Şırnak ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Şırnak ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Şırnak ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Şırnak ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Şırnak ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 4-5 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Şırnak ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Şırnak ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Şırnak ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Şırnak ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Şırnak ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Cizre Cizre Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Cizre Cizre Fen Lisesi 4 120
İdil İdil Anadolu Lisesi 4 120
Merkez Şırnak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Şırnak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Şırnak Anadolu Lisesi 5 150
Merkez Şırnak Fatih Sosyal Bilimler Lisesi 2 60
Merkez Şükrü Geliş Fen Lisesi 4 120
Silopi Hacı Mehmet Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Silopi Silopi Senan İdin Anadolu Lisesi 3 90
(Visited 276 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir