Niğde Nitelikli Liseleri Hangileri, Niğde Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Niğde Nitelikli Liseleri Hangileri, Niğde Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Niğde Nitelikli Okullar 2018 ve Altunhisar, Bor, Çamardı, Çiftlik, Merkez, Ulukışla  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Niğde LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Niğde Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

NİĞDE’DE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Niğde ‘de Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Niğde ‘de 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

NİĞDE’DE LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Niğde Nitelikli Liseleri 2018

Niğde ‘de yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Niğde ‘de LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Niğde ‘de LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Niğde ‘de 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Niğde ‘de MEB tarafından belirlenen, yalnızca 3-4 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Niğde ‘de Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Niğde ‘de Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Niğde ‘de ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Niğde ‘de hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Niğde ‘de Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Bor Bor Şehit Ramazan Konuş Fen Lisesi 4 120
Merkez Şehit Kemal Tosun Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Merkez Faik Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Merkez Niğde Fen Lisesi 4 120
Merkez Niğde Yunus Emre Anadolu Lisesi 4 120
(Visited 912 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir