Kırklareli Nitelikli Liseleri Hangileri, Kırklareli Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Kırklareli Nitelikli Liseleri Hangileri, Kırklareli Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Kırklareli Nitelikli Okullar 2018 ve Babaeski, Demirköy, Kofçaz, Lüleburgaz, Merkez, Pehlivanköy, Pınarhisar, Vize  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Kırklareli LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Kırklareli Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

KIRKLARELİ’DE SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Kırklareli ‘de Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Kırklareli ‘de 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

KIRKLARELİ’DE LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Kırklareli Nitelikli Liseleri 2018

Kırklareli ‘de yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Kırklareli ‘de LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Kırklareli ‘de LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Kırklareli ‘de 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Kırklareli ‘de MEB tarafından belirlenen, yalnızca 3-5  arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Kırklareli ‘de Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Kırklareli ‘de Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Kırklareli ‘de ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Kırklareli ‘de hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Kırklareli ‘de Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Lüleburgaz Lüleburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Lüleburgaz Lüleburgaz Ramazan Yaman Fen Lisesi 3 90
Merkez Kırklareli Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Merkez Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Kırklareli Fen Lisesi 3 90
Merkez Kırklareli Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sosyal Bilim 3 90
(Visited 535 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir