Uşak Nitelikli Liseleri Hangileri, Uşak Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Uşak Nitelikli Liseleri Hangileri, Uşak Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Uşak Nitelikli Okullar 2018 ve Banaz, Eşme, Karahallı, Merkez, Sivaslı, Ulubey  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Uşak LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Uşak Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

UŞAK’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Uşak ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Uşak ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

UŞAK’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Uşak Nitelikli Liseleri 2018

Uşak ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Uşak ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Uşak ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Uşak ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Uşak ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 3-4 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Uşak ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Uşak ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Uşak ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Uşak ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Uşak ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Merkez Uşak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Mesleki ve Tekn 2 60
Merkez Şehit Abdülkadir Kılavuz Anadolu Lisesi 4 120
Merkez Uşak Fen Lisesi 5 150
Sivaslı Dursun Yalım Fen Lisesi 3 90
(Visited 580 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir