Sivas Nitelikli Liseleri Hangileri, Sivas Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Sivas Nitelikli Liseleri Hangileri, Sivas Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Sivas Nitelikli Okullar 2018 ve Akıncılar, Altınyayla, Divriği, Doğanşar, Gemerek, Gölova, Gürün, Hafik, İmranlı, Kangal, Koyulhisar, Merkez, Suşehri, Şarkışla, Ulaş, Yıldızeli, Zara  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Sivas LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Sivas Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

SİVAS’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Sivas ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Sivas ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

SİVAS’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Sivas Nitelikli Liseleri 2018

Sivas ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Sivas ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Sivas ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Sivas ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Sivas ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 8-12 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Sivas ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Sivas ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Sivas ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Sivas ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Sivas ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Merkez İhramcızade Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Merkez Uluslararası Şehit M. Murat Ertekin Anadolu İmam Ha 2 60
Merkez Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Sivas Bilişim Teknolojileri Mesleki ve Teknik Anadolu L 3 90
Merkez Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Merkez Prof. Dr. Necati Erşen Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Merkez Selçuk Anadolu Lisesi (İngilizce-Almanca) 5 150
Merkez Sivas Fen Lisesi 5 150
Merkez Sivas Lisesi 3 90
Suşehri Suşehri Fen Lisesi 3 90
Şarkışla İsmet Yılmaz Fen Lisesi 3 90
Zara Zara Mehmet Habib Soluk Fen Lisesi 3 90
(Visited 1.681 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir