Ordu Nitelikli Liseleri Hangileri, Ordu Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Ordu Nitelikli Liseleri Hangileri, Ordu Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Ordu Nitelikli Okullar 2018 ve Akkuş, Altınordu, Aybastı, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey, Ünye  ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Ordu LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Ordu Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ORDU’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Ordu ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Ordu ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

ORDU’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Ordu Nitelikli Liseleri 2018

Ordu ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Ordu ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Ordu ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Ordu ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Ordu ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 9-12 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Ordu ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Ordu ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Ordu ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Ordu ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Ordu ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Altınordu Büyükşehir Belediyesi Ordu Anadolu İmam Hatip Lises 4 120
Altınordu Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 2 60
Altınordu Ordu Fen Lisesi 5 150
Aybastı Aybastı Fen Lisesi 3 90
Fatsa Fatsa Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Fatsa Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Fatsa Fatsa Fen Lisesi 4 120
Gölköy Gölköy Fen Lisesi 3 90
Kumru Kumru Anadolu İmam Hatip Lisesi 1 30
Perşembe Ordu İMKB Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Ünye Yusuf Bahri Anadolu İmam Hatip Lisesi 2 60
Ünye Mehmet Necati Vidinli Mesleki ve Teknik Anadolu Lise 1 30
Ünye Ünye Mehmet Refik Güven Fen Lisesi 4 120
(Visited 453 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir