Erzurum Nitelikli Liseleri Hangileri, Erzurum Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Erzurum Nitelikli Liseleri Hangileri, Erzurum Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Erzurum Nitelikli Okullar 2018 ve Aşkale, Aziziye, Çat, Hınıs, Horasan, İspir, Karaçoban, Karayazı, Köprüköy, Narman, Oltu, Olur, Palandöken, Pasinler, Pazaryolu, Şenkaya, Tekman, Tortum, Uzundere, Yakutiye ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Erzurum LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Erzurum Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

ERZURUM’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Erzurum ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Erzurum ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

ERZURUM’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Erzurum Nitelikli Liseleri 2018

Erzurum ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Erzurum ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Erzurum ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Erzurum ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Erzurum ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 7-9 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Erzurum ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Erzurum ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Erzurum ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Erzurum ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Erzurum ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Aziziye Raylı Sistemler Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu 3 90
Aziziye Ilıca İMKB Yavuz Selim Sosyal Bilimler Lisesi 4 120
Oltu Oltu Fen Lisesi 3 90
Palandöken Şehit Hasan Yılmaz Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Palandöken Erzurum İbrahim Hakkı Fen Lisesi 4 120
Palandöken Erzurum Türk Telekom Nurettin Topçu Sosyal Bilimler 4 120
Palandöken Nevzat Karabağ Anadolu Lisesi 4 120
Yakutiye Erzurum Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Yakutiye Yakutiye Anadolu İmam Hatip Lisesi 4 120
Yakutiye Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Yakutiye Erzurum Yakutiye Elektrik-Elektronik Teknolojisi Mesle 3 90
Yakutiye Erzurum Anadolu Lisesi 4 120
Yakutiye Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Fen Lisesi 4 120
(Visited 1.041 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir