Trabzon Nitelikli Liseleri Hangileri, Trabzon Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama

Trabzon Nitelikli Liseleri Hangileri, Trabzon Lise Eğitim ve Kayıt Bölgesi Sorgulama. Trabzon Nitelikli Okullar 2018 ve Akçaabat, Araklı, Arsin, Beşikdüzü, Çarşıbaşı, Çaykara, Dernekpazarı, Düzköy, Hayrat, Köprübaşı, Maçka, Of, Ortahisar, Sürmene, Şalpazarı, Tonya, Vakfıkebir, Yomra ilçelerinde LGS ile öğrenci alacak liseleri ve Sınavsız öğrenci alacak liselerin eğitim ve kayıt bölgelerini https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresini tıklayarak öğrenebilirsiniz. e-Okul Trabzon LGS ile Öğrenci Alan Nitelikli lise sorgulama, e okul Trabzon Sınavsız öğrenci alacak Liselerin Eğitim ve Kayıt Bölgeleri

E-OKUL LİSE SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

TRABZON’DA SINAVSIZ ÖĞRENCİ ALACAK LİSELERİN EĞİTİM VE KAYIT BÖLGELERİ:

Trabzon ‘da Yeni Liseye Geçiş Sistemiyle  birlikte artık her liseye giriş için sınav zorunluluğu ortadan kalktı. Artık her öğrenci dilerse evine en yakın 5 okuldan birine,tercihine göre yerleşebilecek. İsteyen öğrenciler ise LGS  katılıp fen lisesi, sosyal bilimler liseleri ve gözde Anadolu liseleri için sınava girebilecekler.

Trabzon ‘da 2018 Sınavsız Öğrenci Alacak Liselerin Eğitim Bölgeleri ve Kayıt Bölgeleri MEB tarafından 2018 Mayıs ayında e-Okul üzerinden duyurulacak.

MEB Lise Eğitim Bölgesi ve MEB Lise Kayıt Bölgesi Sorgulamak için yukarıdaki linkten e- okula ulaşabilirsiniz.

TRABZON’DA LGS SINAVIYLA ÖĞRENCİ ALAN LİSELER:

Trabzon Nitelikli Liseleri 2018

Trabzon ‘da yeni Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak olan başarılı liseler hangileri, Trabzon ‘da LGS ile öğrenci alacak Anadolu Liseleri, Trabzon ‘da LGS ile Öğrenci Alacak Fen Liseleri ve proje okulları.

Trabzon ‘da 2018 Liseye Geçiş Sınavı LGS ile öğrenci alacak Devlet Liseleri MEB tarafından e-Okul üzerinden yayınlanacak. Sınava katılan öğrenciler Trabzon ‘da MEB tarafından belirlenen, yalnızca 7-8 arası okuldan 5 tanesini tercih edebilecekler ve puan üstünlüğüne göre,1 tanesine yerleşebilecekler. Şuan en çok merak edilen konu Trabzon ‘da Hangi Liselere sınavla öğrenci alacak? Trabzon ‘da Sınavla öğrenci alacak lise sayısı kaç olacak?

MEB Trabzon ‘da ki Nitelikli liseleri Mayıs ayında duyuracak geçen yıl TEOG taban puan listesine bakarak Trabzon ‘da hangi okulların az çok tercih listesinde olacağını tahmin edilebiliyor. Uzmanlara göre TEOG Yerleşme Puanı  440 ve üzeri olan birçok lise nitelikli liseler listesinde yer alacağı yönünde.

MEB LGS 2018 Trabzon ‘da Sınavla Öğrenci Alan Nitelikli Liseler

İlçe Okulun Adı Derslik Sayısı Kontenjan
Akçaabat Akçaabat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Akçaabat Akçaabat Şehit Gökhan Uzun Fen Lisesi 3 90
Beşikdüzü Beşikdüzü İMKB Fen Lisesi 3 90
Of Solaklı Fen Lisesi 3 90
Ortahisar Dursun Ali Kurt Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Ortahisar Mahmut Celalettin Ökten Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Ortahisar Trabzon Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi 3 90
Ortahisar Trabzon Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 1 30
Ortahisar Trabzon Merkez Fen Lisesi 4 120
Ortahisar Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi 3 90
Vakfıkebir Vakfıkebir Fen Lisesi 3 90
Yomra Trabzon Yomra Fen Lisesi 3 90
(Visited 809 times, 1 visits today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir